RWS: verkeershinder rond Eindhoven om dreigend gaslek, mijd regio
EINDHOVEN (ANP) - Verkeer rond Eindhoven moet rekening houden met forse hinder op de weg. De A2 en de N2 zijn in beide richtingen dicht tussen de knooppunten De Hogt en Leenderheide om een dreigend gaslek in de buurt van de weg. Rijkswaterstaat raadt automobilisten aan de regio te mijden.
Op de website van Rijkswaterstaat is te zien dat er veel file staat rond de Brabantse stad. De vertraging kan oplopen tot wel 90 minuten. De verwachting is dat de situatie zeker tot na de avondspits duurt. Verkeer richting het zuiden kan vanaf Utrecht omrijden via de A73, meldt Rijkswaterstaat. Ook de andere kant op is dat de beste omreisroute. Automobilisten kunnen de borden Arnhem/Nijmegen volgen.
Eerder woensdagmiddag werd al een NL-Alert uitgestuurd voor de omliggende omgeving. Een gebied van 250 meter rondom de verzakking is uit voorzorg ontruimd. Daar vallen ook enkele huizen onder, zegt de gemeente Eindhoven.
Professor Holstlaan
Personeel op de naburige High Tech Campus Eindhoven is gevraagd zoveel mogelijk binnen te blijven. Eén toegang tot het terrein is afgesloten. Op de campus werken ruim 12.000 mensen, maar het is niet duidelijk hoeveel er woensdag aanwezig zijn.
De gasleiding die dreigt te bezwijken bevindt zich aan de Professor Holstlaan. Volgens een woordvoerder van de brandweer is daar een pompinstallatie aan het verzakken, waardoor ook de gasleiding verzakt. De gasleiding is inmiddels afgesloten en er is een kraan onderweg die de gasleiding moet ondersteunen.
Flink gevaarlijk
Mocht de gasleiding echt kapotgaan, dan kan dat volgens de woordvoerder "flink gevaarlijk" zijn. Vooralsnog zijn alle maatregelen die worden genomen vooral preventief, benadrukt hij. Er is nog geen sprake van een daadwerkelijk gaslek.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
6 uur geleden