RWS: A67 richting Eindhoven weer opengesteld
EERSEL (ANP) - De A67 is vanuit Antwerpen richting Eindhoven weer opengesteld voor het verkeer, laat een woordvoerster van Rijkswaterstaat weten. Naar verwachting kan het verkeer in tegenovergestelde richting over ongeveer een uur weer gebruikmaken van de weg. "Daar zijn nog herstelwerkzaamheden nodig die volgens mijn Belgische collega's ongeveer drie kwartier tot een uur kunnen duren", aldus de woordvoerster.
Eerder zaterdagmiddag had de ANWB laten weten dat de weg in beide richtingen waarschijnlijk nog tot zondagavond dicht zou blijven vanwege schade aan het wegdek die was veroorzaakt door actievoerende boeren bij de grensovergang bij het Brabantse Eersel. Maar die inschatting bleek te pessimistisch. "Weginspecteurs hebben geconstateerd dat de weg richting Eindhoven weer vrijgegeven kan worden", aldus Rijkswaterstaat.
De actie op de A67 begon rond middernacht in de nacht van donderdag op vrijdag. Ook de grensovergangen op de A4 bij Bergen op Zoom en de A16/E19 bij Hazeldonk werden door Nederlandse en Belgische boeren afgesloten. Zaterdagochtend zijn de actievoerders op de A67 vertrokken, maar de weg werd lange tijd niet vrijgegeven. De twee andere blokkades werden al eerder opgeheven. Die wegen zijn wel weer opengesteld voor het verkeer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geleden