RWS: A67 richting Eindhoven weer opengesteld
EERSEL (ANP) - De A67 is vanuit Antwerpen richting Eindhoven weer opengesteld voor het verkeer, laat een woordvoerster van Rijkswaterstaat weten. Naar verwachting kan het verkeer in tegenovergestelde richting over ongeveer een uur weer gebruikmaken van de weg. "Daar zijn nog herstelwerkzaamheden nodig die volgens mijn Belgische collega's ongeveer drie kwartier tot een uur kunnen duren", aldus de woordvoerster.
Eerder zaterdagmiddag had de ANWB laten weten dat de weg in beide richtingen waarschijnlijk nog tot zondagavond dicht zou blijven vanwege schade aan het wegdek die was veroorzaakt door actievoerende boeren bij de grensovergang bij het Brabantse Eersel. Maar die inschatting bleek te pessimistisch. "Weginspecteurs hebben geconstateerd dat de weg richting Eindhoven weer vrijgegeven kan worden", aldus Rijkswaterstaat.
De actie op de A67 begon rond middernacht in de nacht van donderdag op vrijdag. Ook de grensovergangen op de A4 bij Bergen op Zoom en de A16/E19 bij Hazeldonk werden door Nederlandse en Belgische boeren afgesloten. Zaterdagochtend zijn de actievoerders op de A67 vertrokken, maar de weg werd lange tijd niet vrijgegeven. De twee andere blokkades werden al eerder opgeheven. Die wegen zijn wel weer opengesteld voor het verkeer.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
11 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
21 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden