RWE moet mogelijk geld opzijzetten om stijgende energieprijzen
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - RWE moet mogelijk geld opzijzetten om de risico's van stijgende energieprijzen af te dekken. Het grootste risico voor het Duitse energieconcern is dat de import van Russisch gas op de lange termijn wordt ingeperkt vanwege de invasie van Oekraïne. Duitsland is voor meer dan de helft van zijn aardgas afhankelijk van Rusland.
De Europese Unie denkt de import van Russisch gas dit jaar al met bijna twee derde te kunnen verminderen. Aardgas wordt gebruikt voor verwarming maar ook om elektriciteit op te wekken. Stijgende prijzen zouden een aantal van de contracten van RWE onrendabel kunnen maken, staat in zijn jaarverslag. Het bedrijf gaf verder geen financiële details.
RWE heeft ook kolencentrales in Duitsland die meer energie zouden kunnen leveren als daarom wordt gevraagd door de Duitse overheid. Verder maakte het energiebedrijf bekend geen nieuwe contracten af te sluiten met Russische bedrijven.
RWE is ook in Nederland actief. Het bedrijf heeft onder meer een grote energiecentrale in de Groningse Eemshaven. Dat is de grootste kolencentrale van Nederland en die wordt omgebouwd naar een biomassacentrale. Op dit moment wordt 15 procent van de energie opgewekt met biomassa.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.
3 uur geleden