RWE moet mogelijk geld opzijzetten om stijgende energieprijzen
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - RWE moet mogelijk geld opzijzetten om de risico's van stijgende energieprijzen af te dekken. Het grootste risico voor het Duitse energieconcern is dat de import van Russisch gas op de lange termijn wordt ingeperkt vanwege de invasie van Oekraïne. Duitsland is voor meer dan de helft van zijn aardgas afhankelijk van Rusland.
De Europese Unie denkt de import van Russisch gas dit jaar al met bijna twee derde te kunnen verminderen. Aardgas wordt gebruikt voor verwarming maar ook om elektriciteit op te wekken. Stijgende prijzen zouden een aantal van de contracten van RWE onrendabel kunnen maken, staat in zijn jaarverslag. Het bedrijf gaf verder geen financiële details.
RWE heeft ook kolencentrales in Duitsland die meer energie zouden kunnen leveren als daarom wordt gevraagd door de Duitse overheid. Verder maakte het energiebedrijf bekend geen nieuwe contracten af te sluiten met Russische bedrijven.
RWE is ook in Nederland actief. Het bedrijf heeft onder meer een grote energiecentrale in de Groningse Eemshaven. Dat is de grootste kolencentrale van Nederland en die wordt omgebouwd naar een biomassacentrale. Op dit moment wordt 15 procent van de energie opgewekt met biomassa.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
22 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/RTR) - Netflix heeft zijn bod op de film- en tv-studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery omgezet in een volledig contant bod. In plaats van deels aandelen is de streamingdienst nu bereid de volle bijna 83 miljard dollar aan cash neer te tellen voor de overname. Daarmee probeert Netflix zijn bod interessanter te maken voor beleggers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.
2 uur geledenRIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.
2 uur geleden