
RWE: kolencentrales Duitsland mogelijk ook eerder dicht
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland gaat kolencentrales mogelijk eerder sluiten. Energieconcern RWE sluit niet uit dat de nieuwe regering in het land met plannen komt eerder met kolencentrales voor energieproductie te stoppen, zo werd in een toelichting op de halfjaarcijfers aangegeven.
In het Duitse plan zoals het er nu ligt moeten de kolencentrales tegen 2038 zijn gesloten. De grootste economie van Europa wil tegen 2030 de uitstoot van broeikasgassen met 65 procent hebben gereduceerd ten opzichte van 1990 en zal mogelijk meer moeten doen om dit te halen.
Ook in Nederland is de sluiting van kolencentrales naar voren gehaald. RWE wil daarvoor door de Nederlandse staat gecompenseerd worden en spande een arbitragezaak aan. RWE is onder meer eigenaar van de kolencentrale in de Eemshaven. Uiterlijk 1 januari 2030 moet die gestopt zijn met het gebruik van kolen voor de elektriciteitsproductie.
3000 werknemers
Door de het sluiten van kolencentrales in verschillende landen zal RWE tegen 2022 afscheid hebben moeten nemen van zo'n 3000 werknemers.
RWE trok in de eerste zes maanden van het jaar voordeel uit de gestegen energieprijzen. Vooral de handelsdivisie van het Duitse energieconcern wist daarvan de te profiteren. Daar stonden mindere resultaten bij de divisie voor hernieuwbare energie tegenover. Deze tak had onder meer last van het extreem koude weer in Texas, waardoor windparken tijdelijk werden stilgelegd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over hadden bericht. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
18 uur geleden