Rwandezen kregen vluchtelingenstatus in VK, ondanks migratieplan
LONDEN (ANP) - Vier Rwandezen hebben in het Verenigd Koninkrijk de vluchtelingenstatus toegekend gekregen vanwege een "gegronde" angst voor vervolging, meldt de Britse krant The Observer op basis van documenten van het ministerie van Binnenlandse Zaken. De onthulling komt een dag voordat het Britse Hogerhuis debatteert over de plannen van de regering om asielzoekers naar Rwanda sturen.
De conservatieve regering van premier Rishi Sunak hoopt met de wet migranten te ontmoedigen om naar het Verenigd Koninkrijk te komen en zo illegale immigratie tegen te gaan. Het Hooggerechtshof oordeelde vorig jaar dat Rwanda onveilig was, waardoor Sunak werd gedwongen de plannen aan te passen.
Premier Rishi Sunak wil Rwanda bij wet tot een veilig land verklaren, maar de onthulling van The Observer roept nieuwe vragen op over de veiligheid van het land. Mensenrechtenorganisaties en oppositiepartij Labour hebben felle kritiek op de wet.
Maandag debatteert het Britse Hogerhuis over de nieuwe wet. Eerder deze maand stemde het Lagerhuis in met de omstreden plannen. Migratie wordt als een belangrijk thema gezien door de Conservatieve partij. Er komen verkiezingen aan in het Verenigd Koninkrijk en Labour staat aan kop in de peilingen.
Meer uit Buitenland
WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
9 uur geleden