Rwandezen kregen vluchtelingenstatus in VK, ondanks migratieplan
LONDEN (ANP) - Vier Rwandezen hebben in het Verenigd Koninkrijk de vluchtelingenstatus toegekend gekregen vanwege een "gegronde" angst voor vervolging, meldt de Britse krant The Observer op basis van documenten van het ministerie van Binnenlandse Zaken. De onthulling komt een dag voordat het Britse Hogerhuis debatteert over de plannen van de regering om asielzoekers naar Rwanda sturen.
De conservatieve regering van premier Rishi Sunak hoopt met de wet migranten te ontmoedigen om naar het Verenigd Koninkrijk te komen en zo illegale immigratie tegen te gaan. Het Hooggerechtshof oordeelde vorig jaar dat Rwanda onveilig was, waardoor Sunak werd gedwongen de plannen aan te passen.
Premier Rishi Sunak wil Rwanda bij wet tot een veilig land verklaren, maar de onthulling van The Observer roept nieuwe vragen op over de veiligheid van het land. Mensenrechtenorganisaties en oppositiepartij Labour hebben felle kritiek op de wet.
Maandag debatteert het Britse Hogerhuis over de nieuwe wet. Eerder deze maand stemde het Lagerhuis in met de omstreden plannen. Migratie wordt als een belangrijk thema gezien door de Conservatieve partij. Er komen verkiezingen aan in het Verenigd Koninkrijk en Labour staat aan kop in de peilingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
26 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
6 uur geleden