Rwandezen kregen vluchtelingenstatus in VK, ondanks migratieplan
LONDEN (ANP) - Vier Rwandezen hebben in het Verenigd Koninkrijk de vluchtelingenstatus toegekend gekregen vanwege een "gegronde" angst voor vervolging, meldt de Britse krant The Observer op basis van documenten van het ministerie van Binnenlandse Zaken. De onthulling komt een dag voordat het Britse Hogerhuis debatteert over de plannen van de regering om asielzoekers naar Rwanda sturen.
De conservatieve regering van premier Rishi Sunak hoopt met de wet migranten te ontmoedigen om naar het Verenigd Koninkrijk te komen en zo illegale immigratie tegen te gaan. Het Hooggerechtshof oordeelde vorig jaar dat Rwanda onveilig was, waardoor Sunak werd gedwongen de plannen aan te passen.
Premier Rishi Sunak wil Rwanda bij wet tot een veilig land verklaren, maar de onthulling van The Observer roept nieuwe vragen op over de veiligheid van het land. Mensenrechtenorganisaties en oppositiepartij Labour hebben felle kritiek op de wet.
Maandag debatteert het Britse Hogerhuis over de nieuwe wet. Eerder deze maand stemde het Lagerhuis in met de omstreden plannen. Migratie wordt als een belangrijk thema gezien door de Conservatieve partij. Er komen verkiezingen aan in het Verenigd Koninkrijk en Labour staat aan kop in de peilingen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
30 minuten geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
7 uur geleden