Rwandezen kregen vluchtelingenstatus in VK, ondanks migratieplan
LONDEN (ANP) - Vier Rwandezen hebben in het Verenigd Koninkrijk de vluchtelingenstatus toegekend gekregen vanwege een "gegronde" angst voor vervolging, meldt de Britse krant The Observer op basis van documenten van het ministerie van Binnenlandse Zaken. De onthulling komt een dag voordat het Britse Hogerhuis debatteert over de plannen van de regering om asielzoekers naar Rwanda sturen.
De conservatieve regering van premier Rishi Sunak hoopt met de wet migranten te ontmoedigen om naar het Verenigd Koninkrijk te komen en zo illegale immigratie tegen te gaan. Het Hooggerechtshof oordeelde vorig jaar dat Rwanda onveilig was, waardoor Sunak werd gedwongen de plannen aan te passen.
Premier Rishi Sunak wil Rwanda bij wet tot een veilig land verklaren, maar de onthulling van The Observer roept nieuwe vragen op over de veiligheid van het land. Mensenrechtenorganisaties en oppositiepartij Labour hebben felle kritiek op de wet.
Maandag debatteert het Britse Hogerhuis over de nieuwe wet. Eerder deze maand stemde het Lagerhuis in met de omstreden plannen. Migratie wordt als een belangrijk thema gezien door de Conservatieve partij. Er komen verkiezingen aan in het Verenigd Koninkrijk en Labour staat aan kop in de peilingen.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden