Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rwanda gaat asielzoekers opvangen voor Verenigd Koninkrijk

Rwanda gaat asielzoekers opvangen voor Verenigd Koninkrijk

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Rwanda gaat asielzoekers opvangen voor het Verenigd Koninkrijk, heeft de Rwandese minister van Buitenlandse Zaken Vincent Biruta donderdag gezegd. Een akkoord hierover is donderdag getekend in de Rwandese hoofdstad Kigali.

De Britten willen de illegale immigratie hiermee inperken. Het maakt deel uit van een bredere maatregelen om migratie via het Kanaal tegen te gaan.

Johnson licht het akkoord donderdag toe in Kent, aan de Zuid-Engelse kust, waar vaak migranten aankomen die met bootjes het Kanaal zijn overgestoken. Minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel is naar Rwanda gereisd, waar ze meer details gaat geven, onder meer over waar de mensen moeten gaan verblijven. Volgens Britse media kost het de Britse overheid 120 miljoen pond (144 miljoen euro).

UNHCR

De mensenrechtenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR zei tegen The Guardian de definitieve Britse plannen te willen afwachten, maar het baart UNHCR zorgen dat een land asielzoekers naar een ander land wil sturen. "UNHCR steunt het uitbesteden van asielverplichtingen niet. Hier valt het wegsturen van asielzoekers en vluchtelingen naar andere landen ook onder, zeker als hun rechten niet voldoende worden gewaarborgd."

Oppositiepartij Labour noemt het een "onwerkbare en onethische" aanpak van het vluchtelingenprobleem. Het moet nog duidelijk worden in hoeverre de Britten toezien op de leefomstandigheden in Rwanda.

Migranten

De Rwandese minister Vincent Biruta zegt dat de afspraken zijn gemaakt om ervoor te zorgen dat mensen worden "beschermd, gerespecteerd en gesteund bij hun ambities". Ze krijgen ook de kans om zich definitief in Rwanda te vestigen, als ze dat willen.

Johnson gaat donderdag in zijn toespraak zeggen dat de Britten weer controle krijgen over illegale migratie. Volgens de Britse regering moeten vooral jonge mannen naar Rwanda worden gestuurd. "Dit gaat om mannelijke economische migranten", aldus de minister voor Wales, Simon Hart.

Een Britse vluchtelingenorganisatie heeft verbaasd gereageerd op het idee om asielzoekers naar het midden van Afrika te sturen. "Het is raar dat de regering geobsedeerd is door controle in plaats van compassie", aldus de baas van de Vluchtelingenraad tegen de BBC.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

34 minuten geleden
Meerdere aanvallen in Midden-Oosten gemeld

TEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.

1 uur geleden
Iran en VS zoeken door naar vermist bemanningslid F-15 in Iran

TEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".

1 uur geleden
Mannen aangeklaagd om brandstichting bij Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.

4 uur geleden
Iran noemt IAEA partijdig door stilzwijgen over aanvallen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."

4 uur geleden
Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

6 uur geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

8 uur geleden