Rwanda gaat asielzoekers opvangen voor Verenigd Koninkrijk
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Rwanda gaat asielzoekers opvangen voor het Verenigd Koninkrijk, heeft de Rwandese minister van Buitenlandse Zaken Vincent Biruta donderdag gezegd. Een akkoord hierover is donderdag getekend in de Rwandese hoofdstad Kigali.
De Britten willen de illegale immigratie hiermee inperken. Het maakt deel uit van een bredere maatregelen om migratie via het Kanaal tegen te gaan.
Johnson licht het akkoord donderdag toe in Kent, aan de Zuid-Engelse kust, waar vaak migranten aankomen die met bootjes het Kanaal zijn overgestoken. Minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel is naar Rwanda gereisd, waar ze meer details gaat geven, onder meer over waar de mensen moeten gaan verblijven. Volgens Britse media kost het de Britse overheid 120 miljoen pond (144 miljoen euro).
UNHCR
De mensenrechtenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR zei tegen The Guardian de definitieve Britse plannen te willen afwachten, maar het baart UNHCR zorgen dat een land asielzoekers naar een ander land wil sturen. "UNHCR steunt het uitbesteden van asielverplichtingen niet. Hier valt het wegsturen van asielzoekers en vluchtelingen naar andere landen ook onder, zeker als hun rechten niet voldoende worden gewaarborgd."
Oppositiepartij Labour noemt het een "onwerkbare en onethische" aanpak van het vluchtelingenprobleem. Het moet nog duidelijk worden in hoeverre de Britten toezien op de leefomstandigheden in Rwanda.
Migranten
De Rwandese minister Vincent Biruta zegt dat de afspraken zijn gemaakt om ervoor te zorgen dat mensen worden "beschermd, gerespecteerd en gesteund bij hun ambities". Ze krijgen ook de kans om zich definitief in Rwanda te vestigen, als ze dat willen.
Johnson gaat donderdag in zijn toespraak zeggen dat de Britten weer controle krijgen over illegale migratie. Volgens de Britse regering moeten vooral jonge mannen naar Rwanda worden gestuurd. "Dit gaat om mannelijke economische migranten", aldus de minister voor Wales, Simon Hart.
Een Britse vluchtelingenorganisatie heeft verbaasd gereageerd op het idee om asielzoekers naar het midden van Afrika te sturen. "Het is raar dat de regering geobsedeerd is door controle in plaats van compassie", aldus de baas van de Vluchtelingenraad tegen de BBC.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
9 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
11 uur geleden