Rwanda gaat asielzoekers opvangen voor Verenigd Koninkrijk
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Rwanda gaat asielzoekers opvangen voor het Verenigd Koninkrijk, heeft de Rwandese minister van Buitenlandse Zaken Vincent Biruta donderdag gezegd. Een akkoord hierover is donderdag getekend in de Rwandese hoofdstad Kigali.
De Britten willen de illegale immigratie hiermee inperken. Het maakt deel uit van een bredere maatregelen om migratie via het Kanaal tegen te gaan.
Johnson licht het akkoord donderdag toe in Kent, aan de Zuid-Engelse kust, waar vaak migranten aankomen die met bootjes het Kanaal zijn overgestoken. Minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel is naar Rwanda gereisd, waar ze meer details gaat geven, onder meer over waar de mensen moeten gaan verblijven. Volgens Britse media kost het de Britse overheid 120 miljoen pond (144 miljoen euro).
UNHCR
De mensenrechtenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR zei tegen The Guardian de definitieve Britse plannen te willen afwachten, maar het baart UNHCR zorgen dat een land asielzoekers naar een ander land wil sturen. "UNHCR steunt het uitbesteden van asielverplichtingen niet. Hier valt het wegsturen van asielzoekers en vluchtelingen naar andere landen ook onder, zeker als hun rechten niet voldoende worden gewaarborgd."
Oppositiepartij Labour noemt het een "onwerkbare en onethische" aanpak van het vluchtelingenprobleem. Het moet nog duidelijk worden in hoeverre de Britten toezien op de leefomstandigheden in Rwanda.
Migranten
De Rwandese minister Vincent Biruta zegt dat de afspraken zijn gemaakt om ervoor te zorgen dat mensen worden "beschermd, gerespecteerd en gesteund bij hun ambities". Ze krijgen ook de kans om zich definitief in Rwanda te vestigen, als ze dat willen.
Johnson gaat donderdag in zijn toespraak zeggen dat de Britten weer controle krijgen over illegale migratie. Volgens de Britse regering moeten vooral jonge mannen naar Rwanda worden gestuurd. "Dit gaat om mannelijke economische migranten", aldus de minister voor Wales, Simon Hart.
Een Britse vluchtelingenorganisatie heeft verbaasd gereageerd op het idee om asielzoekers naar het midden van Afrika te sturen. "Het is raar dat de regering geobsedeerd is door controle in plaats van compassie", aldus de baas van de Vluchtelingenraad tegen de BBC.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
8 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
8 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.
11 uur geleden