RvS: Weerwind moet meer openheid geven over adopties Sri Lanka
DEN HAAG (ANP) - Franc Weerwind, de minister voor Rechtsbescherming, moet meer informatie openbaar maken over adopties uit Sri Lanka in de periode tussen 1984 en 1994, zo heeft de Raad van State (RvS) besloten. Het gaat om een dossier van Delani Butink, een vrouw die in 1992 is geadopteerd uit Sri Lanka en wilde achterhalen wie haar biologische ouders zijn.
Ze had via een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur (Wob) gevraagd om inzage in een dossier waarin bepaalde passages zwart waren gelakt. Die onleesbare passages moet Weerwind van de hoogste bestuursrechter nu alsnog openbaar maken.
Naast openbaarmaking moet de minister het verzoek van de vrouw doorsturen naar het Nationaal Archief, omdat ook daar documenten liggen die onder het Wob-verzoek van de vrouw vallen. Het gaat om documenten waarnaar wordt verwezen in het rapport van de Commissie Joustra. De rijksarchivaris van het Nationaal Archief zal nu eerst een beslissing moeten nemen op het Wob-verzoek van de vrouw.
De zoektocht naar de documenten
Als laatste moet de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Eric van der Burg beter zoeken naar de documenten over Butink die bij de Immigratie- en Naturalisatie Dienst (IND) liggen. Tot nu toe zijn 18 documenten aangetroffen die deels openbaar zijn gemaakt. Maar volgens de RvS is de zoektocht naar de documenten onvolledig geweest. Ook moet Van der Burg zijn besluit om sommige passages in de documenten weg te lakken, beter motiveren.
Vorige maand werd bekend dat de Staat in cassatie gaat in een zaak van Butink waarin ze schadevergoeding eiste. Weerwind liet aan de Tweede Kamer weten dat hij zich niet neerlegt bij het oordeel van het gerechtshof in Den Haag, dat eerder dit jaar de vrouw in het gelijk stelde. Het was volgens de minister "geen gemakkelijke beslissing" en hij "beseft dat het wrang zal zijn" voor Butink.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.
18 uur geleden