Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RvS: voor april besluit over gaswinning Waddenzee bij Ternaard

RvS: voor april besluit over gaswinning Waddenzee bij Ternaard

DEN HAAG (ANP) - De staatssecretaris van Mijnbouw moet voor 1 april een besluit nemen over de gaswinning in Ternaard. De Raad van State heeft dat woensdag bepaald, nadat de NAM hierom had gevraagd. De NAM stelde huidig staatssecretaris Hans Vijlbrief eerder in gebreke, omdat het volgens het bedrijf te lang duurt voordat er een besluit wordt genomen over de gaswinning.

Het gasbedrijf vroeg in 2019 en 2020 de benodigde vergunningen aan om gas te mogen winnen onder de Waddenzee, bij het Friese dorp Ternaard. Eind 2023 eiste de NAM binnen twee weken een besluit. De staatssecretaris zei dat dit niet mogelijk was, waarop de NAM aan de RvS vroeg wat wel een redelijke termijn was. De hoogste bestuursrechter ging uiteindelijk mee in het verzoek van Vijlbrief om het einde van het eerste kwartaal van 2024 als termijn te geven. Ook de NAM ging tijdens de zitting op 10 januari akkoord met het voorstel.

In Friesland is veel weerstand tegen het plan. De provincie Fryslân, het Wetterskip Fryslân en de gemeente Noardeast-Fryslân hebben al meerdere keren laten weten tegen het project te zijn. Ook de nabijgelegen provincie Groningen wil het niet. Het Waddengebied is UNESCO Werelderfgoed en moet volgens de overheden en meerdere organisaties in de provincie beter beschermd worden.

Meer uit Binnenland

Van Weel over schietpartij Overasselt: dit tolereren we niet

DEN HAAG (ANP) - "Dit geweld tolereren we niet", reageert justitieminister David van Weel op X op de schietpartij in Overasselt waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten. Op beelden die De Telegraaf heeft gepubliceerd is een grote groep bewapende mannen te zien die 's nachts door de plaats liep.

15 minuten geleden
Gewonde agenten schietpartij Overasselt zijn buiten levensgevaar

OVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.

1 uur geleden
Politie verricht 'groot aantal' aanhoudingen in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

1 uur geleden
Veel politie en hulpdiensten aanwezig in Overasselt

DEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.

1 uur geleden
Boswijk roept EU-landen op snel Patriots aan Oekraïne te leveren

WICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."

2 uur geleden
Hoofdredacteur Joost Niemöller weg bij Ongehoord Nederland

HILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.

2 uur geleden
Waarschuwingsschoten gelost na dodelijke schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft waarschuwingsschoten gelost in de Gelderse plaats Overasselt. Daar vond eerder in de nacht een schietpartij plaats, waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

2 uur geleden