Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RvS: voor april besluit over gaswinning Waddenzee bij Ternaard

RvS: voor april besluit over gaswinning Waddenzee bij Ternaard

DEN HAAG (ANP) - De staatssecretaris van Mijnbouw moet voor 1 april een besluit nemen over de gaswinning in Ternaard. De Raad van State heeft dat woensdag bepaald, nadat de NAM hierom had gevraagd. De NAM stelde huidig staatssecretaris Hans Vijlbrief eerder in gebreke, omdat het volgens het bedrijf te lang duurt voordat er een besluit wordt genomen over de gaswinning.

Het gasbedrijf vroeg in 2019 en 2020 de benodigde vergunningen aan om gas te mogen winnen onder de Waddenzee, bij het Friese dorp Ternaard. Eind 2023 eiste de NAM binnen twee weken een besluit. De staatssecretaris zei dat dit niet mogelijk was, waarop de NAM aan de RvS vroeg wat wel een redelijke termijn was. De hoogste bestuursrechter ging uiteindelijk mee in het verzoek van Vijlbrief om het einde van het eerste kwartaal van 2024 als termijn te geven. Ook de NAM ging tijdens de zitting op 10 januari akkoord met het voorstel.

In Friesland is veel weerstand tegen het plan. De provincie Fryslân, het Wetterskip Fryslân en de gemeente Noardeast-Fryslân hebben al meerdere keren laten weten tegen het project te zijn. Ook de nabijgelegen provincie Groningen wil het niet. Het Waddengebied is UNESCO Werelderfgoed en moet volgens de overheden en meerdere organisaties in de provincie beter beschermd worden.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Noord-Limburg niet voor dinsdagochtend geblust

OOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.

2 uur geleden
NL-Alert om natuurbrand Noord-Limburg blijft van kracht

OOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Ook dinsdagochtend nog geen treinen bij Venray door natuurbrand

VENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.

2 uur geleden
Explosief gevonden in tuin van woning in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.

2 uur geleden
Geen intercity's Amsterdam CS-Schiphol door kapotte bovenleiding

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf maandagavond 23.00 uur rijden er geen intercity's tussen stations Amsterdam Centraal en Schiphol. Reizigers tussen die stations moeten gebruikmaken van stoptreinen. Dat komt omdat maandag iets na 17.30 uur op dat traject een bovenleiding kapotging. De reparatie duurt naar de verwachting van ProRail tot dinsdagochtend 05.00 uur.

2 uur geleden
Natuurbranden in duinen bij Overveen en Goedereede

OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Brandweer nog uren aan het blussen bij natuurbrand Limburg

OOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.

7 uur geleden