Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RvS: voor april besluit over gaswinning Waddenzee bij Ternaard

RvS: voor april besluit over gaswinning Waddenzee bij Ternaard

DEN HAAG (ANP) - De staatssecretaris van Mijnbouw moet voor 1 april een besluit nemen over de gaswinning in Ternaard. De Raad van State heeft dat woensdag bepaald, nadat de NAM hierom had gevraagd. De NAM stelde huidig staatssecretaris Hans Vijlbrief eerder in gebreke, omdat het volgens het bedrijf te lang duurt voordat er een besluit wordt genomen over de gaswinning.

Het gasbedrijf vroeg in 2019 en 2020 de benodigde vergunningen aan om gas te mogen winnen onder de Waddenzee, bij het Friese dorp Ternaard. Eind 2023 eiste de NAM binnen twee weken een besluit. De staatssecretaris zei dat dit niet mogelijk was, waarop de NAM aan de RvS vroeg wat wel een redelijke termijn was. De hoogste bestuursrechter ging uiteindelijk mee in het verzoek van Vijlbrief om het einde van het eerste kwartaal van 2024 als termijn te geven. Ook de NAM ging tijdens de zitting op 10 januari akkoord met het voorstel.

In Friesland is veel weerstand tegen het plan. De provincie Fryslân, het Wetterskip Fryslân en de gemeente Noardeast-Fryslân hebben al meerdere keren laten weten tegen het project te zijn. Ook de nabijgelegen provincie Groningen wil het niet. Het Waddengebied is UNESCO Werelderfgoed en moet volgens de overheden en meerdere organisaties in de provincie beter beschermd worden.

Meer uit Binnenland

Geen Feyenoord-supporters bij NEC bij uitblijven aanhoudingen

NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.

2 uur geleden
XR niet van plan te stoppen met snelwegacties

DEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.

2 uur geleden
ON!: we hadden zorgvuldiger moeten omgaan met gevoeligheid Hitler

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.

5 uur geleden
Afspraak om strafrechtelijk op te treden bij snelwegblokkades

DEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.

6 uur geleden
Droogte na buien iets afgenomen, maatregelen langzaam afgebouwd

DEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.

7 uur geleden
Klaas Otto moet ruim 1,6 miljoen betalen aan staat

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.

9 uur geleden
Politieonderzoek naar ongeluk A28 duurt 'weken tot maanden'

WEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.

9 uur geleden