RvS: streep door reconstructie N65 om stikstofuitstoot
DEN HAAG (ANP) - Plannen voor een reconstructie van de N65 tussen Haaren en Vught kunnen niet doorgaan, heeft de Raad van State woensdag besloten. Onderzoek naar de stikstofgevolgen van zo'n reconstructie schieten tekort, aldus het rechtsorgaan.
De N65 loopt van de A58 bij Tilburg naar de A2 bij Den Bosch en is een belangrijke ontsluitingsweg voor Haaren en Vught. Het toegenomen verkeer heeft volgens de gemeente Vught en de toenmalige gemeente Haaren nadelige gevolgen voor de leefbaarheid, de doorstroming van het verkeer en de verkeersveiligheid. Daarom werd het plan gemaakt om de weg over een tracé van circa 6,5 kilometer (half) verdiept aan te leggen en onder meer een viaduct en fietstunnel aan te leggen.
Tegen de plannen meldden zich 26 "bezwaarmakers", waaronder natuurorganisaties die voor negatieve gevolgen vrezen voor het landschap en de beschermde natuur. Ook waren er bezwaren van omwonenden die vrezen voor een verslechtering van het woon- en leefklimaat als gevolg van de wijziging van de verkeersstromen. De Raad van State oordeelt dat door de reconstructie meer stikstof terechtkomt in het beschermde natuurgebied daar. Volgens het rechtsorgaan mag voor plannen alleen toestemming worden gegeven als zeker is dat beschermde natuur hierdoor geen schade oplopen.
Bestemmingsplannen die opgesteld waren voor de geplande werkzaamheden, zijn hiermee vernietigd, aldus de Raad van State.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
7 uur geleden