Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RvS: streep door reconstructie N65 om stikstofuitstoot

RvS: streep door reconstructie N65 om stikstofuitstoot

DEN HAAG (ANP) - Plannen voor een reconstructie van de N65 tussen Haaren en Vught kunnen niet doorgaan, heeft de Raad van State woensdag besloten. Onderzoek naar de stikstofgevolgen van zo'n reconstructie schieten tekort, aldus het rechtsorgaan.

De N65 loopt van de A58 bij Tilburg naar de A2 bij Den Bosch en is een belangrijke ontsluitingsweg voor Haaren en Vught. Het toegenomen verkeer heeft volgens de gemeente Vught en de toenmalige gemeente Haaren nadelige gevolgen voor de leefbaarheid, de doorstroming van het verkeer en de verkeersveiligheid. Daarom werd het plan gemaakt om de weg over een tracé van circa 6,5 kilometer (half) verdiept aan te leggen en onder meer een viaduct en fietstunnel aan te leggen.

Tegen de plannen meldden zich 26 "bezwaarmakers", waaronder natuurorganisaties die voor negatieve gevolgen vrezen voor het landschap en de beschermde natuur. Ook waren er bezwaren van omwonenden die vrezen voor een verslechtering van het woon- en leefklimaat als gevolg van de wijziging van de verkeersstromen. De Raad van State oordeelt dat door de reconstructie meer stikstof terechtkomt in het beschermde natuurgebied daar. Volgens het rechtsorgaan mag voor plannen alleen toestemming worden gegeven als zeker is dat beschermde natuur hierdoor geen schade oplopen.

Bestemmingsplannen die opgesteld waren voor de geplande werkzaamheden, zijn hiermee vernietigd, aldus de Raad van State.

Meer uit Binnenland

Brand in duinen bij Ouddorp onder controle

OUDDORP (ANP) - De brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is onder controle, meldt de veiligheidsregio. In de nacht van donderdag op vrijdag blijft nog een aantal brandweervoertuigen ter plaatse om eventueel oplaaiende vuurhaarden te blussen. Vrijdagochtend gaat het waterschap het gebied verder "strippen" om vuur dat mogelijk nog in de grond zit te doven.

35 minuten geleden
Tweeduizend vierkante meter natuur verwoest bij duinbrand Ouddorp

OUDDORP (ANP) - Bij de grote brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is tot dusver 2000 vierkante meter aan natuur verloren gegaan. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand ontstond donderdagmiddag en verspreidt zich sinds donderdagavond niet verder, maar is nog niet onder controle.

53 minuten geleden
Natuurbrand bij Ouddorp breidt zich niet meer uit door stoplijnen

OUDDORP (ANP) - De grote natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp breidt zich niet verder uit, meldt de veiligheidsregio. Aangebrachte stoplijnen houden de verspreiding van het vuur tegen. De brandweer maakt stoplijnen door met speciale sproeiers een strook begroeiing nat te maken.

4 uur geleden
Jeugddetentie geëist voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tegen een 17-jarige jongen uit Uithoorn is een jaar jeugddetentie geëist voor het veroorzaken van een explosie bij het Atrium, een kantoorgebouw aan de Zuidas in Amsterdam. De explosie was in de nacht van 15 op 16 maart.

5 uur geleden
NL-alert afgegeven voor natuurbrand Ouddorp: verlaat het gebied

OUDDORP (ANP) - Vanwege de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een NL-Alert verstuurd. "Voor de eigen veiligheid is het belangrijk om het gebied te verlaten en uit de rook te blijven", meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Vrijdag weer geen treinen bij Venray door werkzaamheden na brand

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden vrijdag geen treinen als gevolg van werkzaamheden na de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray. Arriva zet bussen in, meldt de vervoerder.

5 uur geleden
Blushelikopter defensie naar Ouddorp om natuurbrand te bestrijden

OUDDORP (ANP) - Voor de bestrijding van de natuurbrand in de duinen bij Ouddorp wordt donderdagavond een helikopter van Defensie ingezet, meldt de veiligheidsregio. De bijstand is aangevraagd omdat de harde wind het bestrijden van het vuur vanaf de grond bemoeilijkt. Vanaf naar verwachting 19.30 uur is de helikopter ter plaatse. Mogelijk gaat het om twee blushelikopters. De veiligheidsregio kon dit nog niet bevestigen.

5 uur geleden