RvS: nieuw besluit nodig over wapenstok boa's Haarlemmermeer
DEN HAAG (ANP) - Minister Franc Weerwind voor Rechtsbescherming moet binnen acht weken opnieuw een besluit nemen of alle buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de gemeente Haarlemmermeer een wapenstok mogen dragen. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald. Op dit moment mogen alleen de boa's op luchthaven Schiphol, dat onder die gemeente valt, zo'n wapenstok bij zich dragen.
Als proef mochten boa's tussen 2012 en 2017 in de hele Haarlemmermeer een wapenstok dragen. Toen de gemeente dat wilde verlengen, wees de minister die aanvraag af. Hij vond dat de gemeente onvoldoende had aangetoond dat het verlengen van de uitrusting van boa's met een wapenstok noodzakelijk was.
"Hij heeft onvoldoende gemotiveerd waarom daar geen reden voor was, ondanks dat het aantal geweldsincidenten in de gemeente is toegenomen", oordeelt de Raad van State daar nu over. Volgens de raad zijn de adviezen waarop de minister zijn besluit heeft gebaseerd niet duidelijk. "Omdat de redenering daarin onvoldoende begrijpelijk is."
Sinds vorig jaar kunnen gemeenten een aanvraag indienen bij de lokale driehoek (politie, justitie en burgemeester) als ze hun boa's willen uitrusten met een wapenstok. De minister beslist vervolgens op basis van advies van deze driehoek.
Meer uit Politiek
RIGA (ANP/RTR/AFP) - De Letse president Edgars Rinkēvičs heeft Andris Kulbergs, lid van de conservatieve oppositie, voorgedragen als de volgende minister-president. De zittende premier Evika Siliņa maakte deze week bekend terug te treden na een politieke crisis rond Oekraïense drones die het Letse luchtruim waren binnengevlogen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt het 'onbegrijpelijk' dat Kamerlid Gidi Markuszower oproept tot het gebruik van geweld. Dat zei de CDA-vicepremier in televisieprogramma Café Kockelmann. "Het woord geweld is gebruikt, dat onthoudt iedereen. En dat is echt onbegrijpelijk."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
3 dagen geleden