Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RvS: nieuw besluit nodig over wapenstok boa's Haarlemmermeer

RvS: nieuw besluit nodig over wapenstok boa's Haarlemmermeer

DEN HAAG (ANP) - Minister Franc Weerwind voor Rechtsbescherming moet binnen acht weken opnieuw een besluit nemen of alle buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de gemeente Haarlemmermeer een wapenstok mogen dragen. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald. Op dit moment mogen alleen de boa's op luchthaven Schiphol, dat onder die gemeente valt, zo'n wapenstok bij zich dragen.

Als proef mochten boa's tussen 2012 en 2017 in de hele Haarlemmermeer een wapenstok dragen. Toen de gemeente dat wilde verlengen, wees de minister die aanvraag af. Hij vond dat de gemeente onvoldoende had aangetoond dat het verlengen van de uitrusting van boa's met een wapenstok noodzakelijk was.

"Hij heeft onvoldoende gemotiveerd waarom daar geen reden voor was, ondanks dat het aantal geweldsincidenten in de gemeente is toegenomen", oordeelt de Raad van State daar nu over. Volgens de raad zijn de adviezen waarop de minister zijn besluit heeft gebaseerd niet duidelijk. "Omdat de redenering daarin onvoldoende begrijpelijk is."

Sinds vorig jaar kunnen gemeenten een aanvraag indienen bij de lokale driehoek (politie, justitie en burgemeester) als ze hun boa's willen uitrusten met een wapenstok. De minister beslist vervolgens op basis van advies van deze driehoek.

Meer uit Politiek

Keijzer stapt uit BBB en gaat als zelfstandig Kamerlid verder

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".

1 dag geleden
Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

1 dag geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

1 dag geleden
Jetten krijgt felicitaties van premiers België en Luxemburg

DEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".

1 dag geleden
Zorgministers willen sector spreken voordat ze besluiten nemen

DEN HAAG (ANP) - Zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk willen eerst met de zorgsector praten, voordat ze besluiten nemen over bezuinigingen. VVD-minister Hermans hoopt daar de oplossingen te horen om de bezuinigingen samen te laten gaan met een kwaliteitsverbetering.

1 dag geleden
Schoof draagt voorzittershamer ministerraad over aan Jetten

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Dick Schoof heeft de voorzittershamer van de ministerraad symbolisch overgedragen aan de nieuwe minister-president Rob Jetten van D66. Bij binnenkomst op het ministerie vroeg de partijloze oud-premier aan Jetten of alles goed was gegaan met de beëdiging van het kabinet, Jetten kon dat bevestigen. "Dat is dan een goede start," vond Schoof.

1 dag geleden
Protestgeluiden van XR te horen tijdens bordesscène

DEN HAAG (ANP) - Bij de bordesscène van het pas beëdigde kabinet-Jetten waren maandagochtend protestgeluiden te horen van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Zij voerden actie bij het hek van Huis ten Bosch in Den Haag omdat zij teleurgesteld zijn in de klimaatambities van het nieuwe kabinet. Terwijl de staatssecretarissen en ministers poseerden voor de foto, waren daardoor onder andere fluitjes en alarmgeluiden te horen.

1 dag geleden