RvS: kind in asielzaak moet makkelijker mening kunnen geven
DEN HAAG (ANP) - Het moet voor kinderen met begeleiding in asielprocedures eenvoudiger worden om hun mening te geven, stelt de Raad van State (RvS) in een uitspraak woensdag. Kinderen tussen de 12 en 15 jaar moeten worden geïnformeerd dat ze ook hun zegje kunnen doen in de zaak. Nu moeten ze daar zelf toestemming voor vragen aan minister David van Weel van Asiel en Migratie, terwijl ze vaak niet weten dat dit kan, volgens de raad.
Ook kinderen jonger dan 12 moeten de gelegenheid krijgen om hun mening te geven in de zaak, als ze daartoe in staat zijn, aldus de RvS. Nu kan de minister weigeren kinderen te laten spreken, maar hij moet dit wel goed onderbouwen. De raad vindt het argument van de minister dat het "niet zinvol is" om kinderen te horen die met hun ouders of andere begeleiding zijn, ontoereikend.
Het besluit van de Raad van State volgt op uitspraken in drie zaken waarin de ouders zijn gehoord, maar de kinderen niet zijn gewezen op hun recht om te spreken.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden