Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RvS: geen automatisch asiel voor Afghanen om verblijf in Westen

RvS: geen automatisch asiel voor Afghanen om verblijf in Westen

DEN HAAG (ANP) - Het is niet duidelijk of afgewezen Afghaanse asielzoekers na terugkeer gevaar lopen onder het Talibanregime omdat ze in een westers land zijn geweest. Hun verblijf in Nederland is dus geen automatische grond voor asiel. Dat oordeelt de Raad van State woensdag.

De zaak was aangespannen door drie Afghanen. Zij vluchtten jaren geleden naar Nederland. Terwijl ze hier waren, grepen de fundamentalistische Taliban de macht in Afghanistan. De asielzoekers zeiden dat ze niet terug kunnen naar hun land van herkomst. Doordat ze in Nederland zijn geweest, zouden ze het risico lopen dat ze onmenselijk behandeld worden.

Volgens de Raad van State is er geen duidelijke informatie over Afghanistan. De Taliban kunnen de vluchtelingen zien als verraders, omdat zij in een land zonder islamitische wetten hebben geleefd, maar kunnen ook coulant zijn. Het is daardoor niet duidelijk of alle Afghanen automatisch risico lopen door hun verblijf in Nederland. Maar de Raad van State sluit ook niet uit dat individuele asielzoekers gevaar lopen. Daarom moet de overheid bij elke asielaanvraag afzonderlijk de risico's beoordelen.

Opnieuw beoordelen

Een van de klagende asielzoekers had in Afghanistan een bouwbedrijf dat jarenlang voor de Verenigde Staten heeft gewerkt. De Taliban zouden daarom eerder zijn zoon hebben ontvoerd. De overheid heeft daar niet genoeg rekening mee gehouden bij het afwijzen van zijn asielaanvraag. De afwijzing wordt daarom teruggedraaid, de aanvraag moet opnieuw worden beoordeeld.

Ook bij een andere Afghaan moet de overheid de asielaanvraag opnieuw beoordelen. De vader van deze vluchteling verkocht brandstof aan de overheid voor de machtsgreep van de Taliban. Zijn broer was de lijfwacht van een belangrijk parlementslid en hij behoort tot een etnische minderheid. Volgens de Raad van State heeft de overheid niet duidelijk gemaakt waarom hij desondanks niet in aanmerking komt voor asiel.

Meer uit Binnenland

Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

2 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

4 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

6 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

6 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

7 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

10 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

12 uur geleden