RVO: veel ondernemers verwachten negatieve impact Trump op handel
DEN HAAG (ANP) - Bijna vier op de tien internationale ondernemers verwachten dat het Amerikaans presidentschap van Donald Trump een negatieve invloed zal hebben op de handel. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) op basis van een enquête. Onder andere de dreigende importtarieven baren hen zorgen.
Daartegenover verwacht 16 procent van de ondernemers dat Donald Trump als Amerikaanse president een positief effect zal hebben voor de handel. Beide groepen denken wel dat het presidentschap leidt tot een andere aanpak van China door de Verenigde Staten. Ook verwachten beide ondernemersgroepen dat de veiligheid en stabiliteit van Europa verandert door Trumps standpunt over de oorlog in Oekraïne en de NAVO.
Veel ondernemers die een negatieve impact verwachten overwegen maatregelen te nemen, bijna zeven op de tien. Volgens RVO kijken deze ondernemers bijvoorbeeld naar een uitbreiding van de export naar buiten de VS. Ook onderzoeken zij welke mogelijkheden er zijn voor financiële steun bij internationaal handelen, zoals subsidies.
De RVO heeft de enquête uitgevoerd onder 962 ondernemers. Daaruit komt verder naar voren dat 27 procent van de ondernemers geen impact voor de handel verwacht. 20 procent geeft aan het niet te weten. De inauguratie van Trump vindt maandag plaats.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
13 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
18 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
19 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geleden