Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RVO: veel ondernemers verwachten negatieve impact Trump op handel

RVO: veel ondernemers verwachten negatieve impact Trump op handel

DEN HAAG (ANP) - Bijna vier op de tien internationale ondernemers verwachten dat het Amerikaans presidentschap van Donald Trump een negatieve invloed zal hebben op de handel. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) op basis van een enquête. Onder andere de dreigende importtarieven baren hen zorgen.

Daartegenover verwacht 16 procent van de ondernemers dat Donald Trump als Amerikaanse president een positief effect zal hebben voor de handel. Beide groepen denken wel dat het presidentschap leidt tot een andere aanpak van China door de Verenigde Staten. Ook verwachten beide ondernemersgroepen dat de veiligheid en stabiliteit van Europa verandert door Trumps standpunt over de oorlog in Oekraïne en de NAVO.

Veel ondernemers die een negatieve impact verwachten overwegen maatregelen te nemen, bijna zeven op de tien. Volgens RVO kijken deze ondernemers bijvoorbeeld naar een uitbreiding van de export naar buiten de VS. Ook onderzoeken zij welke mogelijkheden er zijn voor financiële steun bij internationaal handelen, zoals subsidies.

De RVO heeft de enquête uitgevoerd onder 962 ondernemers. Daaruit komt verder naar voren dat 27 procent van de ondernemers geen impact voor de handel verwacht. 20 procent geeft aan het niet te weten. De inauguratie van Trump vindt maandag plaats.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

1 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

2 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

2 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

4 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

6 uur geleden