Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RVO: veel ondernemers verwachten negatieve impact Trump op handel

RVO: veel ondernemers verwachten negatieve impact Trump op handel

DEN HAAG (ANP) - Bijna vier op de tien internationale ondernemers verwachten dat het Amerikaans presidentschap van Donald Trump een negatieve invloed zal hebben op de handel. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) op basis van een enquête. Onder andere de dreigende importtarieven baren hen zorgen.

Daartegenover verwacht 16 procent van de ondernemers dat Donald Trump als Amerikaanse president een positief effect zal hebben voor de handel. Beide groepen denken wel dat het presidentschap leidt tot een andere aanpak van China door de Verenigde Staten. Ook verwachten beide ondernemersgroepen dat de veiligheid en stabiliteit van Europa verandert door Trumps standpunt over de oorlog in Oekraïne en de NAVO.

Veel ondernemers die een negatieve impact verwachten overwegen maatregelen te nemen, bijna zeven op de tien. Volgens RVO kijken deze ondernemers bijvoorbeeld naar een uitbreiding van de export naar buiten de VS. Ook onderzoeken zij welke mogelijkheden er zijn voor financiële steun bij internationaal handelen, zoals subsidies.

De RVO heeft de enquête uitgevoerd onder 962 ondernemers. Daaruit komt verder naar voren dat 27 procent van de ondernemers geen impact voor de handel verwacht. 20 procent geeft aan het niet te weten. De inauguratie van Trump vindt maandag plaats.

Meer uit Financieel

Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

3 uur geleden
Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

6 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

6 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

7 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

7 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

9 uur geleden