RVO: veel ondernemers verwachten negatieve impact Trump op handel
DEN HAAG (ANP) - Bijna vier op de tien internationale ondernemers verwachten dat het Amerikaans presidentschap van Donald Trump een negatieve invloed zal hebben op de handel. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) op basis van een enquête. Onder andere de dreigende importtarieven baren hen zorgen.
Daartegenover verwacht 16 procent van de ondernemers dat Donald Trump als Amerikaanse president een positief effect zal hebben voor de handel. Beide groepen denken wel dat het presidentschap leidt tot een andere aanpak van China door de Verenigde Staten. Ook verwachten beide ondernemersgroepen dat de veiligheid en stabiliteit van Europa verandert door Trumps standpunt over de oorlog in Oekraïne en de NAVO.
Veel ondernemers die een negatieve impact verwachten overwegen maatregelen te nemen, bijna zeven op de tien. Volgens RVO kijken deze ondernemers bijvoorbeeld naar een uitbreiding van de export naar buiten de VS. Ook onderzoeken zij welke mogelijkheden er zijn voor financiële steun bij internationaal handelen, zoals subsidies.
De RVO heeft de enquête uitgevoerd onder 962 ondernemers. Daaruit komt verder naar voren dat 27 procent van de ondernemers geen impact voor de handel verwacht. 20 procent geeft aan het niet te weten. De inauguratie van Trump vindt maandag plaats.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
2 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
15 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
20 uur geleden