Rvc-voorzitter Jan Smit gaat 9 maanden langer door bij KNVB
ZEIST (ANP) - Jan Smit, voorzitter van de raad van commissarissen van de KNVB, blijft nog wat langer in functie. De zittingstermijn van de oud-preses van Heracles Almelo loopt formeel op 1 december van dit jaar af. De ervaren bestuurder gaat echter op verzoek nog ongeveer negen maanden door.
"In coronatijd is het standpunt van iedereen in het betaald voetbal en het amateurvoetbal dat je beter geen mensen kunt vervangen", lichtte KNVB-directeur Eric Gudde toe na de algemene vergadering in Zeist. "Jan Smit blijft dus nog even actief. In december komt er een commissie die aan zijn opvolging gaat werken, op dezelfde manier waarop de opvolging van bondsvoorzitter Michael van Praag bij de KNVB is geregeld."
Gudde zelf stopt eveneens in 2021 als directeur betaald voetbal van de KNVB. "Dat schijnt ineens nieuws te zijn, maar in 2017 was het volgens mij al duidelijk dat ik 67 jaar zou worden in 2021. Dan is het logisch dat je in dat jaar met pensioen gaat. Rond 1 september ben ik vertrokken. Dat zal ongeveer gelijktijdig zijn met het afscheid van Jan Smit. We gaan wellicht samen weg, de een misschien een maandje eerder dan de ander."
Zowel Gudde als Smit hoopt zijn opvolger in Zeist nog een paar maanden te kunnen inwerken.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
2 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
5 uur geleden