Rvc-voorzitter Jan Smit gaat 9 maanden langer door bij KNVB
ZEIST (ANP) - Jan Smit, voorzitter van de raad van commissarissen van de KNVB, blijft nog wat langer in functie. De zittingstermijn van de oud-preses van Heracles Almelo loopt formeel op 1 december van dit jaar af. De ervaren bestuurder gaat echter op verzoek nog ongeveer negen maanden door.
"In coronatijd is het standpunt van iedereen in het betaald voetbal en het amateurvoetbal dat je beter geen mensen kunt vervangen", lichtte KNVB-directeur Eric Gudde toe na de algemene vergadering in Zeist. "Jan Smit blijft dus nog even actief. In december komt er een commissie die aan zijn opvolging gaat werken, op dezelfde manier waarop de opvolging van bondsvoorzitter Michael van Praag bij de KNVB is geregeld."
Gudde zelf stopt eveneens in 2021 als directeur betaald voetbal van de KNVB. "Dat schijnt ineens nieuws te zijn, maar in 2017 was het volgens mij al duidelijk dat ik 67 jaar zou worden in 2021. Dan is het logisch dat je in dat jaar met pensioen gaat. Rond 1 september ben ik vertrokken. Dat zal ongeveer gelijktijdig zijn met het afscheid van Jan Smit. We gaan wellicht samen weg, de een misschien een maandje eerder dan de ander."
Zowel Gudde als Smit hoopt zijn opvolger in Zeist nog een paar maanden te kunnen inwerken.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
1 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
4 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
5 uur geleden