Rvc: bestuur Volendam moet weg omdat toekomst club in gevaar is
VOLENDAM (ANP) - Voorzitter Jan Smit en het voltallige bestuur moeten opstappen omdat het voortbestaan van FC Volendam in gevaar is. In een verklaring stelt de raad van commissarissen dat de Eredivisieclub op dit moment een negatief eigen vermogen heeft van 3 miljoen euro en dat er voor het lopende seizoen een tekort van 2,3 miljoen euro wordt verwacht.
"Het bestuur heeft ons, ondanks herhaaldelijke verzoeken om herstelplannen aan ons te overleggen, niet weten te overtuigen dat deze problemen worden opgelost", schrijft voorzitter Jaap Veerman namens de RvC. "Inmiddels blijkt daarnaast binnen de directie sprake van dusdanig uiteenlopende visies waardoor het functioneren van de voltallige directie als team ernstig te wensen overlaat."
Zanger Jan Smit maakte maandag via zijn sociale kanalen al bekend dat het voltallige bestuur moet vertrekken. Zeer tot zijn ongenoegen. Hij liet via X weten dat er geen sprake is van een zorgelijke financiële situatie en dat Volendam door zijn beleid transferwinsten heeft geboekt, waardoor de club in het volgende boekjaar "met een schone, goedgevulde lei aan een nieuw seizoen kan beginnen."
Vertrouwensbreuk
"Helaas zijn er zes mensen in de bovenste laag van onze voetbalorganisatie die er (nog steeds) fundamenteel anders over denken dan wij. Dat geeft voor de rest niet, maar het betekent wel dat ik voor het eerst in mijn leven word afgezet vanwege mijn idealen voor FC Volendam", meldde Smit.
Volgens de rvc zijn er gedurende het afgelopen jaar een vertrouwensbreuk en een verschil van inzicht met het bestuur ontstaan, die in de ogen van de commissarissen "onherstelbaar en onoverbrugbaar zijn".
Buitengewone vergadering
Smit en zijn vier medebestuurders zijn uitgenodigd voor een buitengewone vergadering op donderdag om hun zienswijze toe te lichten. "Wij beschouwen Jan Smit als een icoon van de Volendamse samenleving en willen hem en zijn medebestuursleden, wat de beslissing donderdag ook zal zijn, bedanken voor de door hen geleverde inspanningen ten behoeve van FC Volendam", besluit Veerman.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
6 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
8 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
8 uur geleden