Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rvc: bestuur Volendam moet weg omdat toekomst club in gevaar is

Rvc: bestuur Volendam moet weg omdat toekomst club in gevaar is

VOLENDAM (ANP) - Voorzitter Jan Smit en het voltallige bestuur moeten opstappen omdat het voortbestaan van FC Volendam in gevaar is. In een verklaring stelt de raad van commissarissen dat de Eredivisieclub op dit moment een negatief eigen vermogen heeft van 3 miljoen euro en dat er voor het lopende seizoen een tekort van 2,3 miljoen euro wordt verwacht.

"Het bestuur heeft ons, ondanks herhaaldelijke verzoeken om herstelplannen aan ons te overleggen, niet weten te overtuigen dat deze problemen worden opgelost", schrijft voorzitter Jaap Veerman namens de RvC. "Inmiddels blijkt daarnaast binnen de directie sprake van dusdanig uiteenlopende visies waardoor het functioneren van de voltallige directie als team ernstig te wensen overlaat."

Zanger Jan Smit maakte maandag via zijn sociale kanalen al bekend dat het voltallige bestuur moet vertrekken. Zeer tot zijn ongenoegen. Hij liet via X weten dat er geen sprake is van een zorgelijke financiële situatie en dat Volendam door zijn beleid transferwinsten heeft geboekt, waardoor de club in het volgende boekjaar "met een schone, goedgevulde lei aan een nieuw seizoen kan beginnen."

Vertrouwensbreuk

"Helaas zijn er zes mensen in de bovenste laag van onze voetbalorganisatie die er (nog steeds) fundamenteel anders over denken dan wij. Dat geeft voor de rest niet, maar het betekent wel dat ik voor het eerst in mijn leven word afgezet vanwege mijn idealen voor FC Volendam", meldde Smit.

Volgens de rvc zijn er gedurende het afgelopen jaar een vertrouwensbreuk en een verschil van inzicht met het bestuur ontstaan, die in de ogen van de commissarissen "onherstelbaar en onoverbrugbaar zijn".

Buitengewone vergadering

Smit en zijn vier medebestuurders zijn uitgenodigd voor een buitengewone vergadering op donderdag om hun zienswijze toe te lichten. "Wij beschouwen Jan Smit als een icoon van de Volendamse samenleving en willen hem en zijn medebestuursleden, wat de beslissing donderdag ook zal zijn, bedanken voor de door hen geleverde inspanningen ten behoeve van FC Volendam", besluit Veerman.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

6 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

6 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

9 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

12 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

13 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

14 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

15 uur geleden