'Ruzie over loonoffer Premier League schaadt imago sport'
MANCHESTER (ANP/RTR) - De al dagen durende twist over inleveren van salaris door de voetballers uit de Premier League ondermijnt al het goede werk dat juist door de Britse sport is verricht tijdens de coronacrisis. Dat schrijft minister Oliver Dowden van Cultuur (waaronder ook sport valt) in dagblad The Telegraph. "In een tijd van nationale crisis moet onze nationale sport zijn rol spelen. Ik reken erop dat voetbalautoriteiten de stemming in het land goed aanvoelen en snel tot overeenstemming komen", aldus Dowden.
De clubs in de hoogste Engelse divisie hebben hun spelers en trainers gevraagd 30 procent salaris in te leveren, maar de vakbond van de voetballers PFA is daar nog niet mee akkoord. De PFA voerde aan dat daardoor veel minder belastinggeld wordt afgedragen en er dus ook minder geld binnenkomt voor de Britse gezondheidszorg.
Dowden schrijft dat de onenigheid in het voetbal hem zorgen baart, te meer daar sommige clubs, waaronder koploper Liverpool, zeggen gebruik te willen maken van de steunregeling van de regering voor hun niet-spelende werknemers. "Gebruik maken van de publieke portemonnee om de inkomens van laagbetaalde medewerkers aan te vullen, terwijl de spelers miljoenen verdienen en ook de steentrijke eigenaars niets hoeven in te leveren. Dat zal het volk hen niet in dank afnemen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
48 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentiniƫ afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
8 uur geleden