'Ruzie over loonoffer Premier League schaadt imago sport'
MANCHESTER (ANP/RTR) - De al dagen durende twist over inleveren van salaris door de voetballers uit de Premier League ondermijnt al het goede werk dat juist door de Britse sport is verricht tijdens de coronacrisis. Dat schrijft minister Oliver Dowden van Cultuur (waaronder ook sport valt) in dagblad The Telegraph. "In een tijd van nationale crisis moet onze nationale sport zijn rol spelen. Ik reken erop dat voetbalautoriteiten de stemming in het land goed aanvoelen en snel tot overeenstemming komen", aldus Dowden.
De clubs in de hoogste Engelse divisie hebben hun spelers en trainers gevraagd 30 procent salaris in te leveren, maar de vakbond van de voetballers PFA is daar nog niet mee akkoord. De PFA voerde aan dat daardoor veel minder belastinggeld wordt afgedragen en er dus ook minder geld binnenkomt voor de Britse gezondheidszorg.
Dowden schrijft dat de onenigheid in het voetbal hem zorgen baart, te meer daar sommige clubs, waaronder koploper Liverpool, zeggen gebruik te willen maken van de steunregeling van de regering voor hun niet-spelende werknemers. "Gebruik maken van de publieke portemonnee om de inkomens van laagbetaalde medewerkers aan te vullen, terwijl de spelers miljoenen verdienen en ook de steentrijke eigenaars niets hoeven in te leveren. Dat zal het volk hen niet in dank afnemen."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
11 uur geleden