Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruzie in Spanje om komst Venezolaanse interim-president Guaidó

Ruzie in Spanje om komst Venezolaanse interim-president Guaidó

MADRID (ANP/DPA) - Het bezoek van de zelfverklaarde Venezolaanse interim-president Juan Guaidó heeft een groot binnenlands politiek geschil in Spanje uitgelokt. De conservatieve oppositieleider Pablo Casado had scherpe kritiek op premier Pedro Sánchez omdat hij Guaidó niet wilde ontmoeten. De Venezolaan, die nu al een paar dagen door Europa toert om meer steun te zoeken in de machtsstrijd met de socialistische leider Nicolás Maduro, werd zaterdag alleen door de minister van Buitenlandse Zaken Arancha González Laya in Madrid ontvangen.

"Sánchez moet beslissen of hij aan de kant van de democraten staat of die van de tiran Maduro in Venezuela", zei Casado zaterdag na een ontmoeting met Guaidó. Hij riep Sánchez ook op om de minister van Vervoer José Ábalos "onmiddellijk af te zetten" omdat die maandag op de luchthaven van Madrid een ontmoeting had met de vicepresident van Maduro, Delcy Rodríguez.

Sánchez, die zaterdag enkele van de Spaanse regio's bezocht die getroffen zijn door de storm Gloria, zei dat de crisis in Venezuela "zeer complex" is. "Helaas gebruikt de conservatieve oppositie in Spanje Venezuela om onze regering aan te vallen", klaagde hij.

Guaidó was deze week in Londen, in het Europees Parlement in Brussel, op het World Economic Forum in Davos en in Parijs. In Madrid kreeg hij van de conservatieve burgemeester José Luis Martínez-Almeida de gouden stadssleutel uitgereikt. Zaterdagavond nam hij ook deel aan een demonstratie van verbannen Venezolanen tegen Maduro.

Meer uit Buitenland

Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media. Hij wordt gezien als een potentiële gesprekspartner voor de Amerikanen, nu veel andere regimekopstukken gedood zijn.

5 minuten geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

40 minuten geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

1 uur geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

2 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

7 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

12 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

12 uur geleden