Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruzie binnen familie Le Pen in aanloop naar Franse verkiezingen

Ruzie binnen familie Le Pen in aanloop naar Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De prominente nationalistische politica Marine Le Pen heeft een tegenslag te verduren gekregen in aanloop naar naar de Franse presidentsverkiezingen. Haar populaire nicht Marion Maréchal maakt er geen geheim van dat ze overweegt een belangrijke rivaal op rechts te steunen.

Oud-parlementariër Maréchal vertelde de krant Le Parisien dat ze nog niet heeft besloten wie ze gaat steunen bij de verkiezingen van april. Ze sluit niet uit dat ze zich achter de uiterst rechtse Eric Zemmour schaart. Die ontpopte zich als rivaal van tante Marine, die de leider is van het rechtse Rassemblement national.

Le Pen reageerde onthutst op het interview. Ze erkende tegenover CNews het persoonlijk erg moeilijk te hebben met de opstelling van haar uiterst conservatieve nicht. Die is erg populair in sommige rechtse kringen en zou de campagne van Zemmour een nieuwe impuls kunnen geven.

Meer kans

Uit peilingen komt naar voren dat Le Pen momenteel meer kans lijkt te maken om het tot de tweede ronde van de presidentsverkiezingen te schoppen. Daar zou ze het dan waarschijnlijk moeten opnemen tegen zittend president Emmanuel Macron.

Macron heeft nog niet gezegd of hij zich weer kandidaat stelt, al heeft zijn partij al wel een website online gezet: Avecvous2022.fr. Er zijn interviews te vinden met Franse burgers, zoals een docent en een boer. Op de site moet volgens de partij duidelijk worden dat de zorgen van burgers een centrale plek krijgen in de campagne. Macron wordt er niet bij naam genoemd.

Kwart

De huidige president zou volgens peilingen ongeveer een kwart van de stemmen krijgen in de eerste verkiezingsronde. Hij moet het daarna in een tweede ronde waarschijnlijk opnemen tegen de centrumrechtse Valérie Pécresse of Le Pen.

Die leider van het Rassemblement national heeft al vaker te maken gehad met familieconflicten. Ze nam in 2011 het partijleiderschap over van haar vader Jean-Marie, die ze enkele jaren later uit de partij gooide. Die heette toen nog Front National. Marine Le Pen wilde een meer gematigde koers varen dan haar vader.

Meer uit Buitenland

Zelensky stuurt delegatie naar Istanbul voor gesprek met Rusland

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stuurt een delegatie naar Istanbul voor directe gesprekken met Rusland. Eerder wilde de president nog persoonlijk gaan, maar omdat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet komt opdagen, ziet Zelensky daar ook vanaf.

36 minuten geleden
Duitsland weigert meer mensen aan de grens

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft fors meer mensen geweigerd aan de grens nadat de controles daar waren opgevoerd. Het ging in de afgelopen zeven dagen om 739 mensen die het land wilden binnenkomen, meldt de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. Dat waren er een week eerder nog 511.

47 minuten geleden
Trump aangekomen in Abu Dhabi voor slot reis door Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is begonnen aan het laatste onderdeel van de eerste grote internationale reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij landde na bezoeken aan Saudi-Arabië en Qatar donderdagmiddag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten.

1 uur geleden
Hongaarse media en activisten keren zich tegen wetsvoorstel Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR/DPA) - Een nieuw wetsvoorstel van de Fidesz-partij in Hongarije is bedoeld om media, denktanks en mensenrechtenorganisaties het zwijgen op te leggen, vinden 62 organisaties die donderdag een open brief hebben gedeeld. Ze vinden het wetsvoorstel van de partij van premier Viktor Orbán een "autoritaire poging om aan de macht te blijven".

2 uur geleden
NAVO houdt nauw contact met Estland na incident met Russische jet

ANTALYA (ANP) - De NAVO "houdt nauw contact met Estland" over een incident met een Russisch gevechtsvliegtuig dat het Estse luchtruim zou hebben geschonden. Ze zorgen ervoor dat ze weten wat er precies is gebeurd, verzekert NAVO-topman Mark Rutte.

2 uur geleden
VK werkt volgens Starmer aan terugkeerhubs voor migranten

TIRANA (ANP/AFP) - De Britse regering kijkt of het mogelijk is om zogenoemde terugkeerhubs voor migranten in te richten. Minister-president Keir Starmer zegt in gesprek te zijn met andere landen om te kijken of van daaruit mensen uitgezet kunnen worden die niet in het VK mogen blijven, omdat hun asielaanvraag is afgewezen.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne beledigen elkaar voor vredesoverleg

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beledigd voor een vredesoverleg in het Turkse Istanbul. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky omschreef de Russische delegatie als een "nepdelegatie". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken noemde hem vervolgens onder meer een "clown" en een "loser".

3 uur geleden