Ruud wint Scandinavisch treffen en is laatste halvefinalist
PARIJS (ANP) - Casper Ruud heeft zich ten koste van Holger Rune verzekerd van een plek in de halve finales van Roland Garros. De Noor versloeg de Deen in vier sets in het Scandinavische onderonsje. Het werd na ruim 3 uur spelen 6-1 4-6 7-6 (2) 6-3.
De avondpartij begon rond 21.30 uur en was pas om 00.43 uur afgelopen. Na de avondwedstrijd van dinsdag ontstond er commotie omdat Novak Djokovic en Rafael Nadal pas rond 01.30 uur de baan af kwamen.
Beide Scandinaviërs stonden voor het eerst bij de laatste acht op een grandslamtoernooi. De 23-jarige Ruud haalde alleen in 2021 op de Australian Open de vierde ronde, de vier jaar jongere Rune had voor dit toernooi nog nooit een duel gewonnen op een grand slam.
Ruud neemt het bij de laatste vier op tegen de Kroaat Marin Cilic, die eerder op de dag in vijf sets te sterk was voor de Rus Andrej Roeblev.
In de vorige ronde had Rune nog voor een stunt gezorgd door de Griek Stefanos Tsitsipas, vorig jaar finalist, in vier sets uit te schakelen. De tiener maakt maandag zijn debuut in de mondiale top 30.
Ruud leek op weg naar een eenvoudige overwinning, maar na de snel verloren eerste set beet Rune zich vast in het duel. De Deen trok de stand gelijk in de tweede set, waarna een interessante ontmoeting ontstond. Ruud brak in de derde set op 3-3 de service van Rune, maar hij sloeg direct terug. In de tiebreak was Ruud duidelijk de betere.
In de vierde set wist Rune zijn eerste opslagbeurt nog net te behouden, maar bij 4-3 ging het alsnog mis.
"Rune heeft zich echt teruggevochten in de wedstrijd. Hij gaat een gevaarlijke speler worden de komende jaren", zei Ruud na afloop in een interview op de baan. "Het is voor het Noorse tennis een grote dag. Ulrikke Eikeri heeft de finale van het gemengd dubbel gehaald. Ik wens haar veel succes. Zelf zal ik mij snel moeten focussen en in de halve finale minimaal hetzelfde niveau moeten halen als vandaag. Cilic speelt een goed toernooi."
Ruud is geen groot fan van de late aanvangstijdstippen op Roland Garros. "Het duurt na zo'n partij wel even voor de adrenaline uit je lichaam is verdwenen. En ik heb nog de nodige plichtplegingen, zoals de pers bijvoorbeeld. Ik hoop rond 4 uur wel in slaap te vallen vannacht."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
8 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
11 uur geleden