Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruud wint Scandinavisch treffen en is laatste halvefinalist

Ruud wint Scandinavisch treffen en is laatste halvefinalist

PARIJS (ANP) - Casper Ruud heeft zich ten koste van Holger Rune verzekerd van een plek in de halve finales van Roland Garros. De Noor versloeg de Deen in vier sets in het Scandinavische onderonsje. Het werd na ruim 3 uur spelen 6-1 4-6 7-6 (2) 6-3.

De avondpartij begon rond 21.30 uur en was pas om 00.43 uur afgelopen. Na de avondwedstrijd van dinsdag ontstond er commotie omdat Novak Djokovic en Rafael Nadal pas rond 01.30 uur de baan af kwamen.

Beide Scandinaviƫrs stonden voor het eerst bij de laatste acht op een grandslamtoernooi. De 23-jarige Ruud haalde alleen in 2021 op de Australian Open de vierde ronde, de vier jaar jongere Rune had voor dit toernooi nog nooit een duel gewonnen op een grand slam.

Ruud neemt het bij de laatste vier op tegen de Kroaat Marin Cilic, die eerder op de dag in vijf sets te sterk was voor de Rus Andrej Roeblev.

In de vorige ronde had Rune nog voor een stunt gezorgd door de Griek Stefanos Tsitsipas, vorig jaar finalist, in vier sets uit te schakelen. De tiener maakt maandag zijn debuut in de mondiale top 30.

Ruud leek op weg naar een eenvoudige overwinning, maar na de snel verloren eerste set beet Rune zich vast in het duel. De Deen trok de stand gelijk in de tweede set, waarna een interessante ontmoeting ontstond. Ruud brak in de derde set op 3-3 de service van Rune, maar hij sloeg direct terug. In de tiebreak was Ruud duidelijk de betere.

In de vierde set wist Rune zijn eerste opslagbeurt nog net te behouden, maar bij 4-3 ging het alsnog mis.

"Rune heeft zich echt teruggevochten in de wedstrijd. Hij gaat een gevaarlijke speler worden de komende jaren", zei Ruud na afloop in een interview op de baan. "Het is voor het Noorse tennis een grote dag. Ulrikke Eikeri heeft de finale van het gemengd dubbel gehaald. Ik wens haar veel succes. Zelf zal ik mij snel moeten focussen en in de halve finale minimaal hetzelfde niveau moeten halen als vandaag. Cilic speelt een goed toernooi."

Ruud is geen groot fan van de late aanvangstijdstippen op Roland Garros. "Het duurt na zo'n partij wel even voor de adrenaline uit je lichaam is verdwenen. En ik heb nog de nodige plichtplegingen, zoals de pers bijvoorbeeld. Ik hoop rond 4 uur wel in slaap te vallen vannacht."

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

5 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

5 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

7 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

7 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

8 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

13 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden