Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruud wint Scandinavisch treffen en is laatste halvefinalist

Ruud wint Scandinavisch treffen en is laatste halvefinalist

PARIJS (ANP) - Casper Ruud heeft zich ten koste van Holger Rune verzekerd van een plek in de halve finales van Roland Garros. De Noor versloeg de Deen in vier sets in het Scandinavische onderonsje. Het werd na ruim 3 uur spelen 6-1 4-6 7-6 (2) 6-3.

De avondpartij begon rond 21.30 uur en was pas om 00.43 uur afgelopen. Na de avondwedstrijd van dinsdag ontstond er commotie omdat Novak Djokovic en Rafael Nadal pas rond 01.30 uur de baan af kwamen.

Beide Scandinaviërs stonden voor het eerst bij de laatste acht op een grandslamtoernooi. De 23-jarige Ruud haalde alleen in 2021 op de Australian Open de vierde ronde, de vier jaar jongere Rune had voor dit toernooi nog nooit een duel gewonnen op een grand slam.

Ruud neemt het bij de laatste vier op tegen de Kroaat Marin Cilic, die eerder op de dag in vijf sets te sterk was voor de Rus Andrej Roeblev.

In de vorige ronde had Rune nog voor een stunt gezorgd door de Griek Stefanos Tsitsipas, vorig jaar finalist, in vier sets uit te schakelen. De tiener maakt maandag zijn debuut in de mondiale top 30.

Ruud leek op weg naar een eenvoudige overwinning, maar na de snel verloren eerste set beet Rune zich vast in het duel. De Deen trok de stand gelijk in de tweede set, waarna een interessante ontmoeting ontstond. Ruud brak in de derde set op 3-3 de service van Rune, maar hij sloeg direct terug. In de tiebreak was Ruud duidelijk de betere.

In de vierde set wist Rune zijn eerste opslagbeurt nog net te behouden, maar bij 4-3 ging het alsnog mis.

"Rune heeft zich echt teruggevochten in de wedstrijd. Hij gaat een gevaarlijke speler worden de komende jaren", zei Ruud na afloop in een interview op de baan. "Het is voor het Noorse tennis een grote dag. Ulrikke Eikeri heeft de finale van het gemengd dubbel gehaald. Ik wens haar veel succes. Zelf zal ik mij snel moeten focussen en in de halve finale minimaal hetzelfde niveau moeten halen als vandaag. Cilic speelt een goed toernooi."

Ruud is geen groot fan van de late aanvangstijdstippen op Roland Garros. "Het duurt na zo'n partij wel even voor de adrenaline uit je lichaam is verdwenen. En ik heb nog de nodige plichtplegingen, zoals de pers bijvoorbeeld. Ik hoop rond 4 uur wel in slaap te vallen vannacht."

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

8 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

8 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

14 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

23 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

23 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden