Ruud wint Scandinavisch treffen en is laatste halvefinalist
PARIJS (ANP) - Casper Ruud heeft zich ten koste van Holger Rune verzekerd van een plek in de halve finales van Roland Garros. De Noor versloeg de Deen in vier sets in het Scandinavische onderonsje. Het werd na ruim 3 uur spelen 6-1 4-6 7-6 (2) 6-3.
De avondpartij begon rond 21.30 uur en was pas om 00.43 uur afgelopen. Na de avondwedstrijd van dinsdag ontstond er commotie omdat Novak Djokovic en Rafael Nadal pas rond 01.30 uur de baan af kwamen.
Beide Scandinaviërs stonden voor het eerst bij de laatste acht op een grandslamtoernooi. De 23-jarige Ruud haalde alleen in 2021 op de Australian Open de vierde ronde, de vier jaar jongere Rune had voor dit toernooi nog nooit een duel gewonnen op een grand slam.
Ruud neemt het bij de laatste vier op tegen de Kroaat Marin Cilic, die eerder op de dag in vijf sets te sterk was voor de Rus Andrej Roeblev.
In de vorige ronde had Rune nog voor een stunt gezorgd door de Griek Stefanos Tsitsipas, vorig jaar finalist, in vier sets uit te schakelen. De tiener maakt maandag zijn debuut in de mondiale top 30.
Ruud leek op weg naar een eenvoudige overwinning, maar na de snel verloren eerste set beet Rune zich vast in het duel. De Deen trok de stand gelijk in de tweede set, waarna een interessante ontmoeting ontstond. Ruud brak in de derde set op 3-3 de service van Rune, maar hij sloeg direct terug. In de tiebreak was Ruud duidelijk de betere.
In de vierde set wist Rune zijn eerste opslagbeurt nog net te behouden, maar bij 4-3 ging het alsnog mis.
"Rune heeft zich echt teruggevochten in de wedstrijd. Hij gaat een gevaarlijke speler worden de komende jaren", zei Ruud na afloop in een interview op de baan. "Het is voor het Noorse tennis een grote dag. Ulrikke Eikeri heeft de finale van het gemengd dubbel gehaald. Ik wens haar veel succes. Zelf zal ik mij snel moeten focussen en in de halve finale minimaal hetzelfde niveau moeten halen als vandaag. Cilic speelt een goed toernooi."
Ruud is geen groot fan van de late aanvangstijdstippen op Roland Garros. "Het duurt na zo'n partij wel even voor de adrenaline uit je lichaam is verdwenen. En ik heb nog de nodige plichtplegingen, zoals de pers bijvoorbeeld. Ik hoop rond 4 uur wel in slaap te vallen vannacht."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
2 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
3 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
3 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
21 uur geleden