Ruud neemt revanche op Tsitsipas en wint eerste titel in 2024
BARCELONA (ANP) - Tennisser Casper Ruud heeft zijn eerste titel van het jaar veroverd. De 25-jarige Noor versloeg in de finale van het ATP-toernooi van Barcelona de Griek Stefanos Tsitsipas met 7-5 6-3.
Ruud nam met de eindzege in Spanje revanche voor zijn nederlaag in de finale van het toernooi van Monte Carlo een week geleden. De nummer 6 van de wereld wist in Monaco slechts vijf games te pakken tegen Tsitsipas (1-6 4-6).
De finale in Barcelona leek even dezelfde kant op te gaan, nadat de mondiale nummer 7 uit Griekenland meteen een 2-0-voorsprong had genomen. Ruud trok de stand echter gelijk in de zesde game, waarna een tweede break op 6-5 hem de set opleverde. De Noor brak Tsitsipas in de tweede set met een lovegame op 2-1 en haalde daarna probleemloos de zege binnen.
Ruud boekte met zijn zege de elfde toernooiwinst uit zijn carrière. Hij is in Barcelona de opvolger van Carlos Alcaraz, die de laatste twee edities won. De Spanjaard meldde zich voor dit toernooi af met een onderarmblessure. Voor de 25-jarige Tsitsipas was het al de vierde keer dat hij de finale in Barcelona verloor.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
45 minuten geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
3 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
4 uur geleden