Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruud neemt revanche op Tsitsipas en wint eerste titel in 2024

Ruud neemt revanche op Tsitsipas en wint eerste titel in 2024

BARCELONA (ANP) - Tennisser Casper Ruud heeft zijn eerste titel van het jaar veroverd. De 25-jarige Noor versloeg in de finale van het ATP-toernooi van Barcelona de Griek Stefanos Tsitsipas met 7-5 6-3.

Ruud nam met de eindzege in Spanje revanche voor zijn nederlaag in de finale van het toernooi van Monte Carlo een week geleden. De nummer 6 van de wereld wist in Monaco slechts vijf games te pakken tegen Tsitsipas (1-6 4-6).

De finale in Barcelona leek even dezelfde kant op te gaan, nadat de mondiale nummer 7 uit Griekenland meteen een 2-0-voorsprong had genomen. Ruud trok de stand echter gelijk in de zesde game, waarna een tweede break op 6-5 hem de set opleverde. De Noor brak Tsitsipas in de tweede set met een lovegame op 2-1 en haalde daarna probleemloos de zege binnen.

Ruud boekte met zijn zege de elfde toernooiwinst uit zijn carrière. Hij is in Barcelona de opvolger van Carlos Alcaraz, die de laatste twee edities won. De Spanjaard meldde zich voor dit toernooi af met een onderarmblessure. Voor de 25-jarige Tsitsipas was het al de vierde keer dat hij de finale in Barcelona verloor.

Meer uit Sport

Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

1 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

3 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

4 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

4 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

4 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

4 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

5 uur geleden