Ruud houdt Djokovic uit de finale in Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - Casper Ruud heeft Novak Djokovic uit de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo gehouden. De Noor won met 6-4 1-6 6-4 van de nummer 1 van de wereld. Het betekende pas de eerste zege ooit van de nummer 10 op de 24-voudig grandslamkampioen. Hij had in vijf duels nog nooit een set gewonnen van Djokovic.
Na 2 uur en 17 minuten besloot Djokovic het duel met een dubbele fout. Hij had in de beslissende set nog een break achterstand ongedaan gemaakt. Opmerkelijk genoeg won Djokovic liefst 11 punten meer dan zijn opponent: 84 om 73.
Ruud neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die Jannik Sinner zijn tweede nederlaag van het jaar bezorgde.
Draad weer oppakken
De 36-jarige Djokovic wacht nog op zijn eerste finale van het jaar. Op de Australian Open verloor hij in de halve eindstrijd van Sinner en op Indian Wells werd hij in de derde ronde verrast door Luca Nardi.
"Het is normaal dat je seizoenen hebt waarin je niet goed begint en dit is er een van", zei Djokovic op de persconferentie. "Er zijn zeker positieve punten om mee te nemen, maar ik ben gewend aan een heel hoge standaard in termen van verwachtingen en resultaten. Hopelijk kan ik de draad weer oppakken. Qua resultaten kan ik vanaf hier verder bouwen. Ik heb hier goed tennis gespeeld. Hopelijk kan ik de volgende toernooien nog beter spelen."
Het volgende toernooi van Djokovic is het masterstoernooi van Madrid, dat op 24 april van start gaat.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
40 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
3 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
13 uur geleden