Ruud houdt Djokovic uit de finale in Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - Casper Ruud heeft Novak Djokovic uit de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo gehouden. De Noor won met 6-4 1-6 6-4 van de nummer 1 van de wereld. Het betekende pas de eerste zege ooit van de nummer 10 op de 24-voudig grandslamkampioen. Hij had in vijf duels nog nooit een set gewonnen van Djokovic.
Na 2 uur en 17 minuten besloot Djokovic het duel met een dubbele fout. Hij had in de beslissende set nog een break achterstand ongedaan gemaakt. Opmerkelijk genoeg won Djokovic liefst 11 punten meer dan zijn opponent: 84 om 73.
Ruud neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die Jannik Sinner zijn tweede nederlaag van het jaar bezorgde.
Draad weer oppakken
De 36-jarige Djokovic wacht nog op zijn eerste finale van het jaar. Op de Australian Open verloor hij in de halve eindstrijd van Sinner en op Indian Wells werd hij in de derde ronde verrast door Luca Nardi.
"Het is normaal dat je seizoenen hebt waarin je niet goed begint en dit is er een van", zei Djokovic op de persconferentie. "Er zijn zeker positieve punten om mee te nemen, maar ik ben gewend aan een heel hoge standaard in termen van verwachtingen en resultaten. Hopelijk kan ik de draad weer oppakken. Qua resultaten kan ik vanaf hier verder bouwen. Ik heb hier goed tennis gespeeld. Hopelijk kan ik de volgende toernooien nog beter spelen."
Het volgende toernooi van Djokovic is het masterstoernooi van Madrid, dat op 24 april van start gaat.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
18 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
22 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
22 uur geleden