Ruud houdt Djokovic uit de finale in Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - Casper Ruud heeft Novak Djokovic uit de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo gehouden. De Noor won met 6-4 1-6 6-4 van de nummer 1 van de wereld. Het betekende pas de eerste zege ooit van de nummer 10 op de 24-voudig grandslamkampioen. Hij had in vijf duels nog nooit een set gewonnen van Djokovic.
Na 2 uur en 17 minuten besloot Djokovic het duel met een dubbele fout. Hij had in de beslissende set nog een break achterstand ongedaan gemaakt. Opmerkelijk genoeg won Djokovic liefst 11 punten meer dan zijn opponent: 84 om 73.
Ruud neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die Jannik Sinner zijn tweede nederlaag van het jaar bezorgde.
Draad weer oppakken
De 36-jarige Djokovic wacht nog op zijn eerste finale van het jaar. Op de Australian Open verloor hij in de halve eindstrijd van Sinner en op Indian Wells werd hij in de derde ronde verrast door Luca Nardi.
"Het is normaal dat je seizoenen hebt waarin je niet goed begint en dit is er een van", zei Djokovic op de persconferentie. "Er zijn zeker positieve punten om mee te nemen, maar ik ben gewend aan een heel hoge standaard in termen van verwachtingen en resultaten. Hopelijk kan ik de draad weer oppakken. Qua resultaten kan ik vanaf hier verder bouwen. Ik heb hier goed tennis gespeeld. Hopelijk kan ik de volgende toernooien nog beter spelen."
Het volgende toernooi van Djokovic is het masterstoernooi van Madrid, dat op 24 april van start gaat.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
4 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
5 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
7 uur geleden