Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruud houdt Djokovic uit de finale in Monte Carlo

Ruud houdt Djokovic uit de finale in Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Casper Ruud heeft Novak Djokovic uit de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo gehouden. De Noor won met 6-4 1-6 6-4 van de nummer 1 van de wereld. Het betekende pas de eerste zege ooit van de nummer 10 op de 24-voudig grandslamkampioen. Hij had in vijf duels nog nooit een set gewonnen van Djokovic.

Na 2 uur en 17 minuten besloot Djokovic het duel met een dubbele fout. Hij had in de beslissende set nog een break achterstand ongedaan gemaakt. Opmerkelijk genoeg won Djokovic liefst 11 punten meer dan zijn opponent: 84 om 73.

Ruud neemt het zondag in de eindstrijd op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die Jannik Sinner zijn tweede nederlaag van het jaar bezorgde.

Draad weer oppakken

De 36-jarige Djokovic wacht nog op zijn eerste finale van het jaar. Op de Australian Open verloor hij in de halve eindstrijd van Sinner en op Indian Wells werd hij in de derde ronde verrast door Luca Nardi.

"Het is normaal dat je seizoenen hebt waarin je niet goed begint en dit is er een van", zei Djokovic op de persconferentie. "Er zijn zeker positieve punten om mee te nemen, maar ik ben gewend aan een heel hoge standaard in termen van verwachtingen en resultaten. Hopelijk kan ik de draad weer oppakken. Qua resultaten kan ik vanaf hier verder bouwen. Ik heb hier goed tennis gespeeld. Hopelijk kan ik de volgende toernooien nog beter spelen."

Het volgende toernooi van Djokovic is het masterstoernooi van Madrid, dat op 24 april van start gaat.

Meer uit Sport

Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

3 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

4 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

8 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

11 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

12 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

12 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

14 uur geleden