Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutten staat na vertrek bij PSV open voor nieuwe uitdaging

Rutten staat na vertrek bij PSV open voor nieuwe uitdaging

EINDHOVEN (ANP) - Fred Rutten lijkt zijn loopbaan als voetbaltrainer nog niet af te sluiten. De 60-jarige coach vertrekt na dit seizoen bij PSV, waar hij zondag in de uitwedstrijd tegen AZ na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij als eindverantwoordelijke op de bank zit.

"Als er een uitdaging komt, sta ik daar altijd voor open. Dat is geen open sollicitatie", aldus Rutten, die door algemeen directeur Marcel Brands werd teruggehaald naar PSV vanwege zijn ervaring. Hij moest de debuterende hoofdtrainer Van Nistelrooij bijstaan, maar de relatie tussen Van Nistelrooij en Rutten en zijn andere assistent André Ooijer bleek verstoord.

Rutten twijfelde niet toen Brands en technisch directeur Earnest Stewart hem vroegen hoofdtrainer te willen zijn tegen AZ. "Ik ben professional en moet mijn vak uitoefenen. Ik loop al zo lang mee. Dit zijn de mechanismes in de topsport."

Als Rutten een nieuw avontuur aangaat, weet hij niet of hij dat liever als assistent of als hoofdtrainer doet. "Nu ik hier zo zit, denk ik wel: daar komen ze allemaal weer aan", zei hij grappend tegen de grote groep journalisten bij de persconferentie op sportcomplex De Herdgang.

Meer uit Voetbal

Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

4 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

4 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

15 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

16 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

18 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

20 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

21 uur geleden