Rutten staat na vertrek bij PSV open voor nieuwe uitdaging
EINDHOVEN (ANP) - Fred Rutten lijkt zijn loopbaan als voetbaltrainer nog niet af te sluiten. De 60-jarige coach vertrekt na dit seizoen bij PSV, waar hij zondag in de uitwedstrijd tegen AZ na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij als eindverantwoordelijke op de bank zit.
"Als er een uitdaging komt, sta ik daar altijd voor open. Dat is geen open sollicitatie", aldus Rutten, die door algemeen directeur Marcel Brands werd teruggehaald naar PSV vanwege zijn ervaring. Hij moest de debuterende hoofdtrainer Van Nistelrooij bijstaan, maar de relatie tussen Van Nistelrooij en Rutten en zijn andere assistent André Ooijer bleek verstoord.
Rutten twijfelde niet toen Brands en technisch directeur Earnest Stewart hem vroegen hoofdtrainer te willen zijn tegen AZ. "Ik ben professional en moet mijn vak uitoefenen. Ik loop al zo lang mee. Dit zijn de mechanismes in de topsport."
Als Rutten een nieuw avontuur aangaat, weet hij niet of hij dat liever als assistent of als hoofdtrainer doet. "Nu ik hier zo zit, denk ik wel: daar komen ze allemaal weer aan", zei hij grappend tegen de grote groep journalisten bij de persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
Meer uit Voetbal
BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
11 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
14 uur geleden