Rutten staat na vertrek bij PSV open voor nieuwe uitdaging
EINDHOVEN (ANP) - Fred Rutten lijkt zijn loopbaan als voetbaltrainer nog niet af te sluiten. De 60-jarige coach vertrekt na dit seizoen bij PSV, waar hij zondag in de uitwedstrijd tegen AZ na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij als eindverantwoordelijke op de bank zit.
"Als er een uitdaging komt, sta ik daar altijd voor open. Dat is geen open sollicitatie", aldus Rutten, die door algemeen directeur Marcel Brands werd teruggehaald naar PSV vanwege zijn ervaring. Hij moest de debuterende hoofdtrainer Van Nistelrooij bijstaan, maar de relatie tussen Van Nistelrooij en Rutten en zijn andere assistent André Ooijer bleek verstoord.
Rutten twijfelde niet toen Brands en technisch directeur Earnest Stewart hem vroegen hoofdtrainer te willen zijn tegen AZ. "Ik ben professional en moet mijn vak uitoefenen. Ik loop al zo lang mee. Dit zijn de mechanismes in de topsport."
Als Rutten een nieuw avontuur aangaat, weet hij niet of hij dat liever als assistent of als hoofdtrainer doet. "Nu ik hier zo zit, denk ik wel: daar komen ze allemaal weer aan", zei hij grappend tegen de grote groep journalisten bij de persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
12 uur geleden