Rutten staat na vertrek bij PSV open voor nieuwe uitdaging
EINDHOVEN (ANP) - Fred Rutten lijkt zijn loopbaan als voetbaltrainer nog niet af te sluiten. De 60-jarige coach vertrekt na dit seizoen bij PSV, waar hij zondag in de uitwedstrijd tegen AZ na het plotselinge vertrek van Ruud van Nistelrooij als eindverantwoordelijke op de bank zit.
"Als er een uitdaging komt, sta ik daar altijd voor open. Dat is geen open sollicitatie", aldus Rutten, die door algemeen directeur Marcel Brands werd teruggehaald naar PSV vanwege zijn ervaring. Hij moest de debuterende hoofdtrainer Van Nistelrooij bijstaan, maar de relatie tussen Van Nistelrooij en Rutten en zijn andere assistent André Ooijer bleek verstoord.
Rutten twijfelde niet toen Brands en technisch directeur Earnest Stewart hem vroegen hoofdtrainer te willen zijn tegen AZ. "Ik ben professional en moet mijn vak uitoefenen. Ik loop al zo lang mee. Dit zijn de mechanismes in de topsport."
Als Rutten een nieuw avontuur aangaat, weet hij niet of hij dat liever als assistent of als hoofdtrainer doet. "Nu ik hier zo zit, denk ik wel: daar komen ze allemaal weer aan", zei hij grappend tegen de grote groep journalisten bij de persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
18 uur geleden