Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutten probeert focus bij PSV op cruciaal duel met AZ te krijgen

Rutten probeert focus bij PSV op cruciaal duel met AZ te krijgen

EINDHOVEN (ANP) - Een opgestapte hoofdtrainer, interne strubbelingen en ontevreden spelers. Waar een maand geleden met winst op Ajax in de bekerfinale nog weinig aan de hand leek bij PSV, is er van die rust nu niets meer over. Interim-trainer Fred Rutten heeft slechts enkele dagen om zijn elftal voor te bereiden op de cruciale slotwedstrijd tegen AZ.

PSV heeft een punt nodig om zich op eigen kracht te verzekeren van de tweede plaats, goed voor deelname aan de voorronde van de Champions League. PSV wil zich na een aantal jaren afwezigheid weer plaatsen voor het hoofdtoernooi, waarin vele miljoenen te verdienen zijn.

Een aantal spelers uitte onlangs bij de directie hun onvrede over hoofdtrainer Ruud van Nistelrooij, wat via De Telegraaf naar buiten kwam. Van Nistelrooij sprak dinsdag met algemeen directeur Marcel Brands en technisch directeur Earnest Stewart. De oud-spits besloot een dag later op te stappen omdat hij te weinig draagvlak voelde.

Beslissende wedstrijd

Rutten praatte de voorbije dagen veel met de spelers, van wie er een aantal juist wel een goede relatie met Van Nistelrooij hadden. Van tweespalt is volgens de 60-jarige Rutten, die zelf niet meer op één lijn zat met Van Nistelrooij en na dit seizoen vertrekt, geen sprake in de selectie. "Ik heb het in ieder geval niet ontdekt", zei de assistent. "In onze groep zitten qua leeftijd best wel veel volwassen spelers, maar ook veel jonge spelers. Zij hebben wel even vijf minuten een armpje om hen heen nodig na zo'n moment."

In de beslissende wedstrijd in Alkmaar gaat Rutten niet veel veranderen. "We hebben een hele lange reeks gehad waarin we goed presteerden. Mijn basisgedachte is om niet alles overhoop te gooien en niet alles zomaar te doorbreken", aldus de 60-jarige oud-speler van FC Twente. "Als ik vandaag of morgen voel dat iemand zo diep zit dat hij niet een topprestatie kan leveren, dan moet ik ingrijpen. De spelers zijn allemaal goedbetaalde professionals, maar ook mensen."

Als PSV bij AZ verliest, moet de Eindhovense club hopen op FC Twente. De Enschedeërs ontvangen Ajax, dat alleen nog een kans heeft PSV op de ranglijst te passeren bij een overwinning. Rutten vindt het na alle tumult niet gepast de tweede plaats zondag groots te vieren. "Maar er hangt wel veel vanaf. De norm bij PSV is om in de Champions League te spelen. Lukt dat niet, dan is dat een grote deceptie."

Meer uit Voetbal

Brenet mag na kwalificatie met Curaçao duel met Rangers overslaan

LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.

3 uur geleden
Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

13 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

13 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

15 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

18 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

19 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

20 uur geleden