Rutte: Zuid-Korea naar Brussel om info over Noord-Korea te delen
TALLINN (ANP) - Experts uit Zuid-Korea komen begin volgende week naar het NAVO-hoofdkwartier in Brussel om informatie te delen over de eventuele inzet van Noord-Koreaanse troepen door Rusland. Dat heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte gezegd op een persconferentie in Tallinn, de hoofdstad van NAVO-lid Estland.
"Dan zullen we zien of Noord-Korea wel of niet Ruslands illegale oorlog tegen Oekraïne steunt. Als dat het geval is, als ze inderdaad troepen naar Oekraïne sturen, zou dat een aanzienlijke escalatie betekenen."
Rutte is de gast van de Estse premier Kristen Michal. Woensdag gaat Rutte de troepenmacht van Estland bezoeken.
Maandag had Rutte al met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gebeld over de eventuele Noord-Koreaanse bijdrage aan de Russische oorlog. De Zuid-Koreaanse inlichtingendienst heeft recent Noord-Korea ervan beschuldigd al ongeveer 1500 militairen naar Rusland te hebben gestuurd voor een training. In totaal zou Noord-Korea ongeveer 12.000 militairen aan Rusland willen leveren voor de strijd tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
8 uur geleden