Rutte: Zuid-Korea naar Brussel om info over Noord-Korea te delen
TALLINN (ANP) - Experts uit Zuid-Korea komen begin volgende week naar het NAVO-hoofdkwartier in Brussel om informatie te delen over de eventuele inzet van Noord-Koreaanse troepen door Rusland. Dat heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte gezegd op een persconferentie in Tallinn, de hoofdstad van NAVO-lid Estland.
"Dan zullen we zien of Noord-Korea wel of niet Ruslands illegale oorlog tegen Oekraïne steunt. Als dat het geval is, als ze inderdaad troepen naar Oekraïne sturen, zou dat een aanzienlijke escalatie betekenen."
Rutte is de gast van de Estse premier Kristen Michal. Woensdag gaat Rutte de troepenmacht van Estland bezoeken.
Maandag had Rutte al met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gebeld over de eventuele Noord-Koreaanse bijdrage aan de Russische oorlog. De Zuid-Koreaanse inlichtingendienst heeft recent Noord-Korea ervan beschuldigd al ongeveer 1500 militairen naar Rusland te hebben gestuurd voor een training. In totaal zou Noord-Korea ongeveer 12.000 militairen aan Rusland willen leveren voor de strijd tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
4 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
4 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
5 uur geleden