Rutte: Zuid-Korea naar Brussel om info over Noord-Korea te delen
TALLINN (ANP) - Experts uit Zuid-Korea komen begin volgende week naar het NAVO-hoofdkwartier in Brussel om informatie te delen over de eventuele inzet van Noord-Koreaanse troepen door Rusland. Dat heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte gezegd op een persconferentie in Tallinn, de hoofdstad van NAVO-lid Estland.
"Dan zullen we zien of Noord-Korea wel of niet Ruslands illegale oorlog tegen Oekraïne steunt. Als dat het geval is, als ze inderdaad troepen naar Oekraïne sturen, zou dat een aanzienlijke escalatie betekenen."
Rutte is de gast van de Estse premier Kristen Michal. Woensdag gaat Rutte de troepenmacht van Estland bezoeken.
Maandag had Rutte al met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gebeld over de eventuele Noord-Koreaanse bijdrage aan de Russische oorlog. De Zuid-Koreaanse inlichtingendienst heeft recent Noord-Korea ervan beschuldigd al ongeveer 1500 militairen naar Rusland te hebben gestuurd voor een training. In totaal zou Noord-Korea ongeveer 12.000 militairen aan Rusland willen leveren voor de strijd tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De grote zoekactie naar vlucht MH370, die eind vorig jaar begon, heeft niets opgeleverd. Er is een gebied van 15.000 vierkante kilometer afgezocht, maar dat resulteerde niet in "bevindingen die de locatie van het wrak bevestigen", melden de Maleisische autoriteiten. Deze zondag is het precies twaalf jaar geleden dat de Boeing 777 van Malaysia Airlines met 239 mensen aan boord vermist raakte. Onder hen was één Nederlander.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
5 uur geleden