Rutte: Zuid-Korea naar Brussel om info over Noord-Korea te delen
TALLINN (ANP) - Experts uit Zuid-Korea komen begin volgende week naar het NAVO-hoofdkwartier in Brussel om informatie te delen over de eventuele inzet van Noord-Koreaanse troepen door Rusland. Dat heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte gezegd op een persconferentie in Tallinn, de hoofdstad van NAVO-lid Estland.
"Dan zullen we zien of Noord-Korea wel of niet Ruslands illegale oorlog tegen Oekraïne steunt. Als dat het geval is, als ze inderdaad troepen naar Oekraïne sturen, zou dat een aanzienlijke escalatie betekenen."
Rutte is de gast van de Estse premier Kristen Michal. Woensdag gaat Rutte de troepenmacht van Estland bezoeken.
Maandag had Rutte al met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gebeld over de eventuele Noord-Koreaanse bijdrage aan de Russische oorlog. De Zuid-Koreaanse inlichtingendienst heeft recent Noord-Korea ervan beschuldigd al ongeveer 1500 militairen naar Rusland te hebben gestuurd voor een training. In totaal zou Noord-Korea ongeveer 12.000 militairen aan Rusland willen leveren voor de strijd tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
10 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
10 uur geleden