Rutte: Zuid-Korea naar Brussel om info over Noord-Korea te delen
TALLINN (ANP) - Experts uit Zuid-Korea komen begin volgende week naar het NAVO-hoofdkwartier in Brussel om informatie te delen over de eventuele inzet van Noord-Koreaanse troepen door Rusland. Dat heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte gezegd op een persconferentie in Tallinn, de hoofdstad van NAVO-lid Estland.
"Dan zullen we zien of Noord-Korea wel of niet Ruslands illegale oorlog tegen Oekraïne steunt. Als dat het geval is, als ze inderdaad troepen naar Oekraïne sturen, zou dat een aanzienlijke escalatie betekenen."
Rutte is de gast van de Estse premier Kristen Michal. Woensdag gaat Rutte de troepenmacht van Estland bezoeken.
Maandag had Rutte al met de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol gebeld over de eventuele Noord-Koreaanse bijdrage aan de Russische oorlog. De Zuid-Koreaanse inlichtingendienst heeft recent Noord-Korea ervan beschuldigd al ongeveer 1500 militairen naar Rusland te hebben gestuurd voor een training. In totaal zou Noord-Korea ongeveer 12.000 militairen aan Rusland willen leveren voor de strijd tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
1 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
2 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
4 uur geleden