Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte zoekt alvast naar meerderheden voor herstelplan

Rutte zoekt alvast naar meerderheden voor herstelplan

DEN HAAG (ANP) - Naast zijn eigen plannen voor een 'nationaal herstelplan', is VVD-leider Mark Rutte ook al plannen van andere partijen aan het verzamelen die daar mogelijk in passen. "Ik heb twee A4'tjes, waarop ik ongeveer beschrijf: wat zit er voor goede ideeën bij andere partijen", zegt de lijsttrekker van de grootste partij. Hij ziet dit als een "vingeroefening" om straks in de formatie snel tot zo'n plan te komen.

Desgevraagd zegt Rutte dat er geen concept-regeerakkoord in zijn bureaula ligt. "Wat er ligt is een concept-herstelplan. Een eerste hoofdstuk van het regeerakkoord. Er zitten dingen in van alle partijen waarvan ik denk dat je ze erin zou moeten opnemen. Van alle partijen." Al eerder kondigde Rutte aan dat hij met de formerende partijen snel tot zo'n plan moet komen. De kans is groot dat hij het voortouw zal nemen bij die formatie, want de VVD van Rutte lijkt met enige afstand de grootste partij te worden.

Hij noemt als voorbeeld de 'New Deal' van CDA-lijsttrekker Wopke Hoekstra, voorstellen die in verkiezingsprogramma's staan en andere plannen die "partijen in debatten doen". Hij wil deze suggesties toevoegen aan zijn eigen ideeën over de economie - specifiek de steunpakketten en hoe om te gaan met de schuldenberg van bedrijven - en hoe de zorg hersteld kan worden. Zo komt hij tot een "optelsom" aan voorstellen waar de nieuwe Tweede Kamer zich na de verkiezingen grotendeels achter kan scharen.

Daarmee kunnen de formerende partijen "een heel mooi plan samenstellen" dat ze na twee weken al aan de Kamer kunnen presenteren, denkt Rutte. "Zodat het niet alleen steun heeft van 80 of 90 zetels, maar 130 zetels."

Meer uit Politiek

Veel vragen Kamer over wens Lelystad Airport in 2027 te openen

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."

7 uur geleden
Minister heeft 700.000 euro extra voor beveiligen Joodse gebouwen

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.

7 uur geleden
Bikker wil dat staat betaalt voor beveiliging Joodse instellingen

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.

10 uur geleden
Paternotte: Jetten heeft als premier boven op asielwetten gezeten

DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.

13 uur geleden
Wilders neemt geen verantwoordelijkheid voor verworpen asielwet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.

14 uur geleden
Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."

14 uur geleden
Oud-PVV'er Markuszower beticht PVV van politiek theater

DEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".

14 uur geleden