Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte ziet vooruitgang bij afromen winsten van Russische tegoeden

Rutte ziet vooruitgang bij afromen winsten van Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - Landen van de Europese Unie komen steeds meer op één lijn als het gaat om het inzetten van de winst die behaald wordt met bevroren Russische tegoeden voor de strijd van Oekraïne. "Mijn indruk is dat we wel geleidelijk tot consensus komen", zei premier Mark Rutte aan het eind van de eerste dag van de Europese top.

Daar is afgesproken dat de Europese Commissie het plan verder gaat uitwerken, zei de demissionaire minister-president. "Het was belangrijk dat we die stap nu kunnen zetten." Jaarlijks wordt er volgens hem zo'n 3 tot 4 miljard euro winst gemaakt met de honderden miljarden euro's aan bevroren Russische tegoeden in de EU.

Die winst moet straks grotendeels gebruikt worden voor militaire hulp aan Oekraïne. Maar daar zijn nog niet alle 27 lidstaten het mee eens. Onder meer Oostenrijk en Hongarije laten weten hier moeite mee te hebben. De naaste medewerker van de Hongaarse premier Viktor Orban zei dat zijn land helemaal niet aan het plan wil meewerken.

Om deze landen tegemoet te komen is het plan om 10 procent van de winst te gebruiken voor niet-militaire hulp en de rest te spenderen aan wapens voor de regering in Kyiv. Zo zouden de tegenstanders van het plan alsnog kunnen worden overgehaald is het idee.

Meer uit Binnenland

Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

23 minuten geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

2 uur geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

3 uur geleden
Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

13 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

14 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

15 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

17 uur geleden