Rutte ziet meer steun voor korting op Nederlandse EU-afdracht
BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte ziet meer steun bij zijn EU-collega’s voor het behoud van de korting op de Nederlandse bijdrage aan de EU-begroting. Die moet blijven, "anders zie ik niet hoe we eruit kunnen komen", zei hij na afloop van de videoconferentie tussen regeringsleiders over de EU-meerjarenbegroting en het herstelpakket om de Europese economie op gang te krijgen na de coronacrisis.
Uit deze eerste oriënterende top over de voorstellen is niets gekomen en dat was ook niet voorzien, aldus Rutte. Het is volgens hem onzeker of er medio juli op een volgende wellicht 'fysieke’ top in Brussel al overeenstemming is.
Ondanks de druk die veel leiders uitoefenen is haast niet nodig, vindt de premier. "Het gaat niet vreselijk mis als we er half juli niet uit zijn. De sfeer was goed, het wordt wel een ongelooflijk karwei", aldus Rutte.
Voor het behoud van de jaarlijkse korting van ruim 1 miljard euro die Nederland krijgt is meer begrip, zei Rutte. Hoewel "nog heel wat landen" ertegen zijn, "wordt een aantal tegenstanders softer", zei Rutte. In de voorstellen van de Europese Commissie worden die over een lange periode uitgefaseerd.
Nederland blijft erbij dat de 500 miljard euro aan subsidies in het voorgestelde herstelpakket uit leningen moeten bestaan. Zweden heeft dat standpunt namens Nederland de andere 'zuinige’ landen (ook Oostenrijk en Denemarken) nog eens verwoord.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA gaat aangifte doen vanwege mogelijk lasterlijke afbeeldingen die met kunstmatige intelligentie zijn gemaakt van voorman Frans Timmermans. Dat meldt de partij na berichtgeving van de Volkskrant. Volgens de krant zijn de makers van de afbeeldingen de PVV-Kamerleden Maikel Boon en Patrick Crijns.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Door het plan van het CDA om de WOZ-waarde van een huis meer te laten meetellen in de huurprijs, worden huurwoningen "onbetaalbaar", verweet Frans Timmermans CDA-lijsttrekker Henri Bontenbal tijdens de televisie-uitzending Eva: De Verkiezingen. Timmermans beet Bontenbal tijdens het debat tussen de twee lijsttrekkers toe dat het een "onverstandige maatregel" is, waarmee de huren in steden als Amsterdam "met honderden euro's" omhooggaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft volgens Henri Bontenbal "geen goed trackrecord" op het gebied van internationale veiligheid. De CDA-leider bekritiseerde Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) opnieuw omdat hij de NAVO-norm van 3,5 procent nog niet volledig heeft ingeboekt in de doorrekening van zijn partijprogramma. "Nederland slaat een modderfiguur als we die norm niet halen", zei Bontenbal in een debat bij Eva Jinek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Oprichter van NSC Pieter Omtzigt heeft voor het eerst deze campagne openlijk zijn steun betuigd aan NSC. Op X schrijft het voormalige Tweede Kamerlid dat hij nog steeds achter de waarden van zijn partij staat en daarom "natuurlijk" NSC gaat stemmen woensdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De sfeer in de politiek moet beter, beaamden meerdere lijsttrekkers in de verkiezingsuitzending van het Jeugdjournaal. Volgens de presentatoren hebben veel kinderen vragen ingestuurd over de manier waarop politici met elkaar omgaan. In een introductievideo kwamen beelden voorbij van politici die elkaar woorden als "prutswerk", "schandvlek" en "puinhoop" toebeten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Partij voor de Dieren-lijsttrekker Esther Ouwehand heeft tijdens de klimaatmars in Den Haag de eensgezindheid van de partij benadrukt. In de week dat senator en medeoprichter Niko Koffeman vertrok uit de partij, zei ze tegen het ANP dat de leden achter de koers van de partij staan.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie bevestigt dat zaterdagavond een auto is stilgezet in de buurt van het huis van VVD-leider Dilan Yeşilgöz. Volgens een woordvoerder was er sprake van een "situatie". Om wat voor situatie het precies ging, wil de politie niet zeggen. Er is niemand aangehouden.
1 dag geleden