Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte ziet het ook met Wetzels zitten, al steunde hij rivaal

Rutte ziet het ook met Wetzels zitten, al steunde hij rivaal

PRAAG (ANP) - Premier Mark Rutte ziet het ook zeer zitten met de nieuw verkozen VVD-voorzitter Eric Wetzels, verzekert hij na het verlies van zijn eigen favoriet. "Ik ken hem heel erg goed en ik kan erg goed met hem werken."

De VVD-leden kozen vrijdag met een ruime meerderheid voor de Brabantse ondernemer Wetzels. Ze passeerden daarmee Onno Hoes, de kandidaat van de partijtop en ook Rutte zelf. "Dat gebeurt bij een partij die democratie kent", zegt Rutte na afloop van een EU-top in Praag onverstoorbaar. "Bij de VVD zijn dat de leden die dat beslissen en niet Mark Rutte."

Medestanders van Wetzels lezen in diens overwinning ook een afwijzing van de koers van de partijtop. Maar Rutte "gelooft niet dat de koers-Rutte het probleem is. Maar wel dat de leden al langer zeggen: we willen meer inspraak in wat de partij doet".

Rutte trekt het zich niet aan dat de 63-jarige nieuwe voorzitter zegt niet te kunnen uitleggen waar de grootste regeringspartij voor staat. "Maar het is wel een teken dat we aan de partij moeten werken" en de belangrijkste standpunten beter moeten uitdragen, erkent hij.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het noordoosten verlengd

DE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.

30 minuten geleden
Gladheid in noorden zorgt voor ongelukken ondanks rust op de weg

GRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.

1 uur geleden
Stem op een Vrouw: ga samen met een andere vrouw stemmen

DEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.

4 uur geleden
Sinds 2017 zijn dertien kookadviezen voor drinkwater afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.

4 uur geleden
Brandweer redt persoon uit brandende woning in Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.

7 uur geleden
Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

15 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syriƫ waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

16 uur geleden