Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte ziet EU-akkoord over steun Oekraïne ook als signaal aan VS

Rutte ziet EU-akkoord over steun Oekraïne ook als signaal aan VS

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese landen het unaniem eens zijn geworden over miljardensteun voor Oekraïne, moet Washington aansporen ook snel werk te maken van een nieuw steunpakket, zegt demissionair premier Mark Rutte in Brussel. "Het is ook een signaal naar Amerika: jongens, kom maar alsjeblieft ook snel door met het geld."

Waar in Europa de Hongaarse premier Viktor Orbán als grote dwarsligger werd gezien, stranden Amerikaanse steunvoorstellen in het Huis van Afgevaardigden. Het lagerhuis blokkeerde eind vorig jaar een voorgesteld steunpakket van tientallen miljarden.

"Het zit ook niet zozeer vast op Oekraïne, het zit meer vast op een binnenlands politiek vraagstuk daar", aldus Rutte op vragen hierover. Dat kan worden opgelost, meent hij: "Ik denk dat de Amerikaanse dollars ook gaan komen uiteindelijk." Het is volgens hem ook in Amerikaans belang "dat dit deel van Europa veilig blijft".

Het Europese pakket van 50 miljard euro was opgesteld met de verwachting dat ook Amerika een flink bedrag zou bijleggen om Oekraïne te ondersteunen. Oekraïne voert al bijna twee jaar oorlog tegen Rusland, dat het buurland in 2022 binnenviel. Zonder steun dreigt Oekraïne snel in betalingsproblemen te komen. Wat het betekent voor de Europese steun als het de Amerikaanse overheid niet lukt om een steunpakket door het Huis te krijgen, is onbekend. Rutte: "Daar hebben we het niet over gehad. Daar zou je dan naar moeten kijken, maar volgens mij is dat niet nodig." Uiteindelijk komt ook Amerika over de brug, stelt hij.

Meer uit Buitenland

Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

3 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

4 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

4 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

6 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

7 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

7 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

9 uur geleden