Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte zegt goed gesprek te hebben gehad met Zelensky

Rutte zegt goed gesprek te hebben gehad met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte zegt een goed gesprek te hebben gehad met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Rutte vertelde hem dat de steun van de NAVO-landen in 2025 hoger zal zijn dan een jaar eerder.

"Morgen vindt de top plaats en ik durf te voorspellen dat daar steun voor Oekraïne zal worden uitgesproken", zei Rutte na het gesprek met Zelensky. "Natuurlijk hopen we allemaal dat de oorlog snel eindigt, maar als dat niet zo is, moeten we ervoor zorgen dat Oekraïne de middelen heeft om ervoor te zorgen dat Vladimir Poetin er niet over twijfelt om ook maar een kilometer van Oekraïne in te nemen."

Zelensky dankte Rutte voor zijn "leiderschap" tijdens een kort persmoment na afloop. Daar waren ook EU-leiders Ursula von der Leyen en António Costa bij aanwezig. Ook zij beloofden Oekraïne te blijven steunen en riepen Rusland op om akkoord te gaan met een staakt-het-vuren.

Productie van drones

"Ik ben diep teleurgesteld dat Rusland niet meegaat in de pogingen van president Trump om vrede te bereiken, terwijl president Zelensky al akkoord is gegaan met alle voorwaarden", zei Costa, die ook landen als Iran en Noord-Korea aansprak omdat ze Rusland steunen in de oorlog. "Deze invasie ondermijnt de internationale rechtsorde."

Von der Leyen benadrukte dat de EU veel kan leren van Oekraïne over de productie van drones en dat ze daarom nauw wilde samenwerken. "En we moeten Poetin onder druk zetten om aan de onderhandelingstafel te komen en het vredesproces serieus te nemen." Von der Leyen hoopt deze week een nieuw sanctiepakket tegen Rusland af te spreken op de EU-top, maar Hongarije en Slowakije hebben aangegeven dat te willen blokkeren.

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

6 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

7 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

9 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

9 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

10 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

11 uur geleden