Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte wil verstandig te werk gaan bij laten zakken gasprijs

Rutte wil verstandig te werk gaan bij laten zakken gasprijs

BERLIJN (ANP) - Premier Mark Rutte wil dat de gasprijs in Europa zakt, maar niet als dat betekent dat het gas daardoor niet meer naar Europa komt, zei de premier na een overleg met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz in Berlijn. Een prijsplafond voor de gasinkoop heeft volgens de premier geen nut als het gas dan niet meer naar Europa gaat, maar naar andere regio's.

"We moeten niet ideologisch kijken naar het verlagen van de gasprijs in Europa. We moeten pragmatisch zijn", aldus de premier. Het is daarbij belangrijk om samen op te trekken met Duitsland, zeiden beide leiders.

"We willen dat de gasprijs een acceptabel niveau bereikt", zei Scholz. "We doen er alles aan om gas te importeren naar Duitsland, we werken samen met onze Europese bondgenoten zoals Nederland en praten ook met andere landen, zoals in de Golfregio en Noorwegen."

Groningen

Rutte zei dat er geen Duits verzoek is gekomen om meer gas uit Groningen te leveren. "De pijplijnen zitten momenteel ook vol, dus we kunnen niet meer leveren. In het uiterste geval zouden we meer uit Groningen kunnen halen, maar dat is nu niet aan de orde."

In reactie op het Duitse steunfonds, waar in Europa veel kritiek op was, zei Rutte dat alle landen eigen maatregelen mogen nemen. "Maar we moeten in Europa kijken hoe we samen de gasprijs omlaag kunnen krijgen." De Europese kritiek was dat Duitsland te veel naar zichzelf keek met een plafond op de gasprijs, ook voor ondernemingen.

Korte termijn

Rutte was samen met minister Rob Jetten voor Klimaat en Energie, minister Micky Adriaansens van Economische Zaken en Klimaat, minister Liesje Schreinemacher voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking en minister Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat naar Berlijn gegaan voor overleg met de Duitse regering. Het overleg ging vooral over klimaatbescherming en de energiecrisis.

"We kijken altijd naar klimaatverandering, dat tegengaan is ons belangrijkste doel op de lange termijn. Op de korte termijn is dat de gasprijs omlaag krijgen", aldus Rutte. De landen willen samen optrekken richting de klimaattop COP27 in november in Egypte.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

1 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

2 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

4 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

5 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

7 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

7 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

10 uur geleden