Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte wil niet met Forum in nieuw kabinet gaan zitten

Rutte wil niet met Forum in nieuw kabinet gaan zitten

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte wil niet met Forum voor Democratie van Thierry Baudet in een nieuw kabinet gaan zitten. Dat zei de VVD-leider woensdag in het televisieprogramma Op1.

Rutte reageerde op een bericht in het weekblad EW dat in WhatsApp-groepen van de top van Forum racistische uitspraken werden gedaan. Baudet is ook lid van die appgroepen.

"Ik zag het al niet gebeuren, maar na deze verschrikkelijke appjes - die overigens passen in een beeld dat we al langer van hem zien - is het landelijk echt onmogelijk geworden om met hem in een kabinet te gaan zitten", zei Rutte.

Volgens Rutte zijn de appjes racistisch. "Deze appjes die gaan alle grenzen over. Het is zo walgelijk. Homofoob, racistisch, het is echt verschrikkelijk."

De VVD werkt in het provinciale bestuur van Brabant samen met Forum. Die samenwerking kan wel gewoon doorgaan.

Meer uit Politiek

Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

22 minuten geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

1 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

1 uur geleden
Lilianne Ploumen verkenner voor Utrechtse gemeenteraad

UTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.

1 uur geleden
Rechts: tel bevolkingsdichtheid mee bij EU-verdeling asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Bij de verdeling van asielzoekers over Europa moet rekening worden gehouden met de bevolkingsdichtheid van landen, vinden rechtse partijen als SGP, BBB, JA21 en de VVD. Die oproep deden zij maandag tijdens het debat over de Nederlandse invoering van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt.

2 uur geleden
Lahlah informateur in Nijmegen, Vonhof verkenner in Zwolle

NIJMEGEN (ANP) - Tweede Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) gaat aan de slag als informateur in Nijmegen. In Zwolle starten MKB-Nederland-voorzitter Jacco Vonhof en burgemeester van Raalte Rob Zuidema als verkenners. Dat melden de gemeenten maandag.

3 uur geleden
D66 verdedigt dat asielkinderen soms zullen worden opgesloten

DEN HAAG (ANP) - D66 verdedigt de keuze van het kabinet om asielkinderen in bepaalde gevallen met hun gezin op te sluiten na invoering van het Europese migratiepact in juni. Gezinnen die hiernaartoe zijn gekomen via Schiphol en die op basis van hun herkomstland weinig kans maken op een verblijfsvergunning, kunnen dan terechtkomen in een detentiecentrum in Zeist om hun procedure af te wachten. GroenLinks-PvdA, Volt en ChristenUnie vrezen dat kinderen daardoor geestelijke schade oplopen.

4 uur geleden