Rutte weet niet of versterkingsoperatie Groningen op tijd klaar is
DEN HAAG (ANP) - Het wordt volgens demissionair premier Mark Rutte "spannend" of de versterkingsoperatie in het Groningse aardbevingsgebied klaar is in 2028. Tijdens een werkbezoek aan het Groningse Loppersum, dat in het gaswinningsgebied ligt en vaak opgeschrikt wordt door aardbevingen, uitte Rutte dezelfde zorgen die het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM) eerder vorige maand had. Hij wil een "slag om de arm houden" of de doelen gehaald gaan worden.
Volgens Rutte ligt de versterkingsoperatie niet alleen bij het Rijk, maar ook bij de Nationaal Coördinator Groningen en de gemeentes. Momenteel zijn er pas ruim duizend huizen versterkt, nog ongeveer 25.000 moeten versterkt worden. "We denken dat het kan", zegt Rutte, maar hij wil aan het einde van het jaar eerst zien wat voor plannen er liggen.
Volgens de premier ligt het niet "aan de mensen" dat de versterkingsoperatie trager gaat dan gehoopt, maar is het werk erg complex. Bij het door de Groninger Bodem Beweging en het Groninger Gasberaad opgerichte steunpunt Stut-en-Steun, dat inwoners begeleidt bij aardbevingsschade, liggen nu nog 1300 dossiers waaraan gewerkt wordt. Rutte schrok van dat aantal, vertelt hij na zijn bezoek aan het meldpunt. "Als je hoort wat erachter zit, daar zitten soms dramatische situaties tussen."
Aan geld zal het volgens Rutte niet liggen. Hij zegt dat inmiddels al meer dan een miljard euro aan schadeherstel is uitgekeerd en dat ook voor de versterking extra geld is uitgetrokken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.
4 uur geledenDEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.
6 uur geleden