Rutte: VVD waarschijnlijk grootste landelijke partij
DEN HAAG (ANP) - Het ziet ernaar uit dat de VVD de grootste landelijke partij wordt bij de gemeenteraadsverkiezingen, zegt partijleider Mark Rutte. Hij feliciteert de lokale partijen, die in veel gemeenten groter zijn dan landelijke partijen.
Toch belooft het nog spannend te worden voor zijn partij. "Ik kan nog niet zeggen hoe de avond uitpakt", aldus de VVD-leider. Volgens exitpolls van Ipsos, in opdracht van de NOS, verliest de VVD stemmen in onder meer Amsterdam, Zwolle en Breda. In Rotterdam behoudt de VVD de huidige vijf zetels, aldus voorlopige gegevens die de gemeente heeft verstrekt aan de Verkiezingsdienst van het ANP.
"In sommige gemeenten zijn plusjes, er zijn gemeenten waar we gelijk blijven en in sommige dalen we", aldus Rutte. Hij vindt het jammer dat hij vanwege de oorlog in Oekraïne, die veel van zijn aandacht vraagt, minder zichtbaar was deze campagne. "Ik kon minder doen dan ik zelf had willen doen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (49) stopt na bijna zeven jaar als leider van de Partij voor de Dieren. Ze blijft wel in de Tweede Kamer, laat ze donderdag in een persverklaring weten. Christine Teunissen (40) wordt de nieuwe fractievoorzitter van de partij die drie zetels in de Tweede Kamer bezet.
4 uur geleden