Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte vraagt Xi druk te zetten op Rusland

Rutte vraagt Xi druk te zetten op Rusland

BEIJING (ANP) - China moet druk zetten op Rusland om zo de oorlog in Oekraïne "in de goede richting te duwen". Dat heeft demissionair premier Mark Rutte aan de Chinese president en partijleider Xi Jinping gevraagd tijdens een ontmoeting in de Grote Hal van het Volk.

Beijing is een belangrijke bondgenoot van Moskou. Volgens Rutte heeft de Chinese regering "enorme invloed" op Rusland, zei hij in een gesprek met de media. Voor hem was in het overleg met Xi het conflict in Oekraïne een van de hoofdthema's. Hij wilde de partijleider naar eigen zeggen duidelijk maken dat een Russische overwinning de veiligheid van heel Europa bedreigt.

China heeft de inval in Oekraïne niet veroordeeld. Ook omzeilen Chinese bedrijven sancties van het Westen tegen Rusland en leveren ze zogeheten dual use goederen. Dat zijn goederen die geschikt zijn voor zowel civiel als militair gebruik.

Handel

Een ander belangrijk punt van het overleg was handel. Rutte vroeg Xi meer te doen tegen misbruik van intellectueel eigendom van ondernemingen. Verder pleitte hij voor een gelijk speelveld. Door het subsidiëren van Chinese (staats)bedrijven hebben die een voordeel op bedrijven elders.

Er zal niet direct resultaat zijn, aldus Rutte. In dergelijke ontmoetingen worden volgens hem "geen grote stappen" gezet. Al jaren vraagt het Westen aan China om deze wijzigingen op handelsgebied, maar "het verbetert niet of heel traag", zei hij.

Over de ruzie over de exportbeperking voor chipmachinemaker ASML wilde Rutte weinig kwijt. Xi verklaarde dat dat soort maatregelen niks opleveren en tot confrontaties kunnen leiden.

Meer uit Binnenland

Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

8 minuten geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

57 minuten geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

1 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

2 uur geleden
Betalingsgegevens en adressen niet gelekt bij hack Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.

2 uur geleden
Nabestaanden vragen hoogst mogelijke straf voor moedermoord

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.

3 uur geleden
Cyberexpert: datalekken zijn nooit helemaal te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."

3 uur geleden