Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: vraag 'wie met wie' nog niet opgelost

Rutte: vraag 'wie met wie' nog niet opgelost

DEN HAAG (ANP) - De partijleiders Mark Rutte, Sigrid Kaag en Wopke Hoekstra van respectievelijk VVD, D66 en CDA hebben maandag met informateur Mariëtte Hamer gesproken over "de grotere thema's" voor de langere termijn. De kwestie "wie met wie" moet gaan regeren, is nog niet opgelost, liet Rutte na afloop weten.

Tot nu toe had Hamer zich gebogen over de vraag hoe een herstelplan voor Nederland voor na de coronacrisis eruit moet komen te zien. Maar haar opdracht was ook om uit te zoeken welke partijen een nieuw kabinet kunnen gaan vormen en die zoektocht verloopt moeizaam. Vrijdag liet de informateur weten er meer tijd voor nodig te hebben.

Tijdens het gesprek met de drie partijen is het "even" over de daadwerkelijke kabinetsformatie gegaan, geeft Rutte desgevraagd doe. "Maar daar hebben we verder geen inhoudelijke conclusies aan verbonden." Volgens de VVD-leider is het niet gek dat de vraag welke partijen straks de coalitie gaan vormen, niet aan bod is gekomen. "Door erover te praten, krijg je de oplossing vaak niet dichterbij. Dat is een geheimzinnige uitspraak, maar het is ingewikkeld."

Belangrijk voor het land

"Dit zijn gesprekken die belangrijk zijn voor het land", zei D66-leider Sigrid Kaag. Via de thema's die besproken worden hoopt zij dat de informateur tot een selectie van partijen komt voor een "breed gedragen en stabiel kabinet". Kaag gaf geen antwoord op de vraag of zij en Hoekstra nader tot elkaar zijn gekomen. "Dat is niet aan de orde." Hoekstra zelf stond na afloop van het gesprek de pers opnieuw niet te woord. Hij verwees naar Rutte.

VVD en D66 zijn als de twee grootste partijen min of meer tot elkaar veroordeeld. Ook zonder CDA is het lastig een meerderheidscoalitie samen te stellen, zolang de twee liberale partijen samenwerking met de PVV van Geert Wilders uitsluiten.

Kaag wil een zo progressief mogelijk kabinet, met daarin bij voorkeur de PvdA én GroenLinks. Die twee partijen willen ook alleen samen meeregeren. Maar Hoekstra en Rutte zien daar niets in. Zij willen hooguit met de PvdA óf GroenLinks in zee, maar liever nog met de ChristenUnie, JA21 of Volt.

Meer uit Politiek

Scheidend premier Schoof dankt Nederland voor 'leukste baan'

DEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.

13 uur geleden
Schoof: dat waren twee weken absolute topsport

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."

15 uur geleden
Aankomend premier Jetten klaar met klus als formateur

DEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.

1 dag geleden
Nieuwe staatssecretaris: hervorming box 3 komt bovenop de stapel

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.

2 dagen geleden
Jetten benieuwd naar input Kamer na doorrekening kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."

2 dagen geleden
Coalitie investeert toch niet in ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.

2 dagen geleden
Van der Plas stopt als partijleider BBB, Vermeer volgt haar op

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.

2 dagen geleden