Rutte voor zevende keer naar Groningen voor aardbevingsproblemen
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte gaat woensdag opnieuw naar Groningen om zich te laten bijpraten over de voortgang in de versterking van huizen en de afhandeling van schades in het aardbevingsgebied. Hij gaat eerst langs bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) in de stad Groningen en daarna bij bewoners in een dorp, en bij jongeren die meewerkten aan een filmproject over het opgroeien in een aardbevingsgebied.
Het is de eerste keer sinds het aantreden van zijn vierde kabinet dat Rutte in het kader van de aardbevingsproblemen naar de provincie Groningen gaat. Het wordt sinds 2017 zijn zevende bezoek, aldus de Rijksvoorlichtingsdienst.
IMG is een onafhankelijk bestuursorgaan dat alle schades afhandelt die zijn veroorzaakt door bevingen, bodemdaling- en stijging als gevolg van gaswinning in het gebied. Voor Groningers is er ook een regeling voor immateriële schade die uitgaat van verzachting en erkenning van het leed en het verdriet dat ze ervaren door de vele tientallen jaren gaswinning.
Impact
De premier wil na zijn bezoek aan IMG van enkele inwoners van een Gronings dorp weten wat de impact is die de bevingen hebben op hun dagelijkse leven. Het is op verzoek van de betrokkenen een besloten gesprek.
Het vierde kabinet van Rutte heeft zich voorgenomen dat er extra geld naar Groningen gaat, mocht dat nodig zijn. Ook is er een staatssecretaris die zich speciaal met het gasdossier bezighoudt, Hans Vijlbrief.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer lijkt het niet eens te worden over een alternatief voor de lastenverzwaring waarmee beleggers en spaarders volgend jaar worden geconfronteerd. Partijen hebben uiteenlopende oplossingen aangedragen, maar daar kan er vooralsnog geen van op voldoende draagvlak rekenen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alexandra van Huffelen, bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, vindt dat demissionair onderwijsminister Gouke Moes te ver ging toen hij uitspraken deed over een inmiddels vertrokken docent.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wordt de tweede plaatsvervanger van de nieuw verkozen Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Dat maakte Van Campen eerder donderdag bekend, voorafgaand aan een debat. Van Campen wordt in eerste instantie vervangen door Wieke Paulusma (D66), maar als ook zij niet kan, neemt Wilders de voorzittershamer over in de plenaire zaal.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer wil nog steeds versoepelingen doorvoeren in regels over verhuur, ondanks een aangenomen Kamermotie die haar vroeg zulke versoepelingen per direct in te trekken. De demissionaire BBB-minister vraagt de Tweede Kamer in een brief om met haar in gesprek te gaan.
12 uur geleden