Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: voor snellere daling verder gaan dan afgelopen maart

Rutte: voor snellere daling verder gaan dan afgelopen maart

DEN HAAG (ANP) - Om de daling van het aantal coronabesmettingen te versnellen zouden hele hevige maatregelen moeten worden genomen, heviger dan tijdens de lockdown in maart. Die maatregelen zouden "enorme maatschappelijke gevolgen" hebben en meer dan een paar weken moeten gelden, zei premier Mark Rutte woensdag in debat met de Tweede Kamer.

Veel partijen in de Kamer wilden van Rutte weten of er niet te lang wordt gewacht met eventuele nieuwe ingrepen. Het kabinet wil nog een paar dagen wachten om te zien of de gedeeltelijke lockdown van 13 oktober effect sorteert. PvdA-voorman Lodewijk Asscher heeft het idee alsof het kabinet "zo langzaam mogelijk" de cijfers wil terugdringen. Is het niet veel beter om snel en hard in te grijpen, vroeg hij.

Rutte sluit niet uit dat er volgende week nieuwe maatregelen worden genomen, als het aantal besmettingen niet terugloopt. Maar volgens de premier is er "geen indicatie" dat het pakket van twee weken geleden onvoldoende effect heeft. "Als dat de komende dagen wel blijkt, zullen we onmiddellijk leveren. Alles ligt klaar om meer te doen, dat garandeer ik u."

Kerstmis

Als er nu harder wordt ingegrepen, "kunnen we dan wel met dierbaren aan het kerstdiner", vroeg Carla Dik-Faber van coalitiepartij ChristenUnie. Ze wilde van Rutte weten wat voor scenario's er op tafel liggen, maar in detail trad de premier niet. Hij wil daar pas volgende week dinsdag meer over zeggen als er weer een persconferentie is.

"Globaal" wilde hij wel zeggen dat "als je de remweg wilt versnellen, je bij maatregelen komt die waarschijnlijk verder gaan dan in maart". Als er de komende dagen geen ombuiging komt, komen er ook verdere maatregelen, maar die zullen dan meer in lijn liggen met maart, aldus de premier.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

3 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

6 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

10 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

14 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

14 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

15 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

17 uur geleden