Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte vindt situaties van vertrekkende bewindslieden 'uitlegbaar'

Rutte vindt situaties van vertrekkende bewindslieden 'uitlegbaar'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte zou zijn team het liefst intact houden, maar vindt de situaties van de vertrekkende bewindslieden "uitlegbaar". In minder dan twee maanden tijd stapten D66-bewindslieden Sigrid Kaag (Financiën), Gunay Uslu (Media en Cultuur) en Ernst Kuipers (Volksgezondheid) op. Eerder vertrok buitenlandminister Wopke Hoekstra naar Brussel. Minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) is sinds begin december met zwangerschapsverlof.

"It's all in the game", zegt Rutte over de verschuivingen in zijn demissionaire kabinet. Hij maakt zich geen zorgen over de instroom van nieuwe bewindslieden die nog ingewerkt moeten worden. De premier spreekt van "goede mensen" die het werk aankunnen.

Rutte noemt het "onvermijdelijk" dat mensen vertrekken, daarbij wijst hij naar Hoekstra en Kaag die volgens hem belangrijke rollen vervullen in het buitenland waar hij "heel trots" op is. Hoekstra is sinds oktober eurocommissaris en Kaag richt zich sinds begin dit jaar als VN-coördinator op de wederopbouw van Gaza.

Persoonlijke afweging

Demissionair minister Hugo de Jonge (Binnenlandse Zaken) vindt dat het "echt hoort bij het ambt dat je ook je taak in zijn volledigheid doet en afmaakt". Maar over "persoonlijke afwegingen" kan hij geen oordeel vellen, aldus de bewindsman. Als er toch verschillende bewindspersonen vertrekken "dan heb je te voorzien in een vervanging. Zo werkt het natuurlijk gewoon praktisch".

Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) vindt het "jammer" dat zijn partijgenoot Kuipers en andere partijgenoten uit het kabinet zijn vertrokken. "Van Ernst Kuipers vind ik het bijzonder jammer, want de man heeft heel hard gewerkt voor het ministerie van Volksgezondheid."

"Het is een persoonlijke afweging", zei Vijlbrief over voortijdig vertrekkende kabinetsleden. "Ik zou dat zelf anders doen, maar hij heeft hiervoor gekozen. En ieder geval is weer anders."

Meer uit Politiek

Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

17 uur geleden
Wiersma verwacht 'positieve grondhouding' Brussel over mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.

19 uur geleden
Voorzitter klimaatplatform: nieuw kabinet moet 'gretig' zijn

DEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

19 uur geleden
Minister: hoge verkeersboetes nodig voor politie en brandweer

DEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."

19 uur geleden
Brekelmans zet 'grote vraagtekens' bij vredesplan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans heeft "grote vraagtekens" bij "een aantal elementen" van het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne. Welke punten dat precies zijn, wilde de demissionaire VVD-bewindsman niet zeggen.

20 uur geleden
Kabinet bekijkt gevolgen overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat kijken wat de gevolgen zijn als het bedrijf Solvinity, dat onder meer een belangrijke rol speelt bij het gebruik van DigiD, wordt overgenomen door een Amerikaans bedrijf. Het Amerikaanse bedrijf Kyndryl staat op het punt Solvinity over te nemen, meldde de Autoriteit Consument & Markt vrijdag.

20 uur geleden
Voormalig ASML-baas: Europa handelt te traag bij grote transities

DEN HAAG (ANP) - Voormalig ASML-topman Peter Wennink maakt zich zorgen over het tempo waarin elders in de wereld wordt ingespeeld op grote maatschappelijke veranderingen, zoals digitalisering, vergrijzing, oplopende zorgkosten en de energietransitie. Europa en Nederland blijven daarbij achter, zei hij voor aanvang van een gesprek met informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

20 uur geleden