Rutte vindt nog steeds dat minister Wiersma kan aanblijven
DEN HAAG (ANP) - Mark Rutte noemt de mediaberichten over de communicatiemedewerkers die zijn vertrokken uit het team van de van wangedrag betichte onderwijsminister Dennis Wiersma "pijnlijk". Desondanks blijft de premier net als een maand geleden - toen voor het eerst hierover werd bericht - bij zijn standpunt dat de bewindsman wat hem betreft niet hoeft te vertrekken.
De premier deed deze uitspraken maandagavond toen hij hierover door Wilfred Genee werd ondervraagd bij de talkshow Vandaag Inside.
Wiersma gaf eind april na een publicatie in De Telegraaf toe dat hij te "scherp en soms te fel" is geweest tegen ambtenaren op zijn ministerie. NRC tekende afgelopen weekend op uit veelal anoniem opgevoerde bronnen dat er sprake was van een patroon. Hier zou ook al sprake van zijn geweest in de tijd dat Wiersma staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid was en daarvoor Kamerlid.
"Wat ik heel belangrijk vind is dat Dennis zelf hard aan het werk is om dat op te lossen", zei Rutte. Daarmee doelde hij op gesprekken die Wiersma voert met mensen die last hebben gehad van zijn gedrag en ook met vorige werkgevers. De premier vindt dat de minister daarom nog een kans verdient.
"Ik vind het een goede minister, dat vind ik ook niet onbelangrijk", liet Johan Derksen zich tijdens de uitzending ontvallen. Rutte was het daarmee eens. "Maar dat gedrag kan natuurlijk niet", voegde de premier daar aan toe.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
8 uur geleden