Rutte vindt nog steeds dat minister Wiersma kan aanblijven
DEN HAAG (ANP) - Mark Rutte noemt de mediaberichten over de communicatiemedewerkers die zijn vertrokken uit het team van de van wangedrag betichte onderwijsminister Dennis Wiersma "pijnlijk". Desondanks blijft de premier net als een maand geleden - toen voor het eerst hierover werd bericht - bij zijn standpunt dat de bewindsman wat hem betreft niet hoeft te vertrekken.
De premier deed deze uitspraken maandagavond toen hij hierover door Wilfred Genee werd ondervraagd bij de talkshow Vandaag Inside.
Wiersma gaf eind april na een publicatie in De Telegraaf toe dat hij te "scherp en soms te fel" is geweest tegen ambtenaren op zijn ministerie. NRC tekende afgelopen weekend op uit veelal anoniem opgevoerde bronnen dat er sprake was van een patroon. Hier zou ook al sprake van zijn geweest in de tijd dat Wiersma staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid was en daarvoor Kamerlid.
"Wat ik heel belangrijk vind is dat Dennis zelf hard aan het werk is om dat op te lossen", zei Rutte. Daarmee doelde hij op gesprekken die Wiersma voert met mensen die last hebben gehad van zijn gedrag en ook met vorige werkgevers. De premier vindt dat de minister daarom nog een kans verdient.
"Ik vind het een goede minister, dat vind ik ook niet onbelangrijk", liet Johan Derksen zich tijdens de uitzending ontvallen. Rutte was het daarmee eens. "Maar dat gedrag kan natuurlijk niet", voegde de premier daar aan toe.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
6 uur geleden