Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte vindt nog steeds dat minister Wiersma kan aanblijven

Rutte vindt nog steeds dat minister Wiersma kan aanblijven

DEN HAAG (ANP) - Mark Rutte noemt de mediaberichten over de communicatiemedewerkers die zijn vertrokken uit het team van de van wangedrag betichte onderwijsminister Dennis Wiersma "pijnlijk". Desondanks blijft de premier net als een maand geleden - toen voor het eerst hierover werd bericht - bij zijn standpunt dat de bewindsman wat hem betreft niet hoeft te vertrekken.

De premier deed deze uitspraken maandagavond toen hij hierover door Wilfred Genee werd ondervraagd bij de talkshow Vandaag Inside.

Wiersma gaf eind april na een publicatie in De Telegraaf toe dat hij te "scherp en soms te fel" is geweest tegen ambtenaren op zijn ministerie. NRC tekende afgelopen weekend op uit veelal anoniem opgevoerde bronnen dat er sprake was van een patroon. Hier zou ook al sprake van zijn geweest in de tijd dat Wiersma staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid was en daarvoor Kamerlid.

"Wat ik heel belangrijk vind is dat Dennis zelf hard aan het werk is om dat op te lossen", zei Rutte. Daarmee doelde hij op gesprekken die Wiersma voert met mensen die last hebben gehad van zijn gedrag en ook met vorige werkgevers. De premier vindt dat de minister daarom nog een kans verdient.

"Ik vind het een goede minister, dat vind ik ook niet onbelangrijk", liet Johan Derksen zich tijdens de uitzending ontvallen. Rutte was het daarmee eens. "Maar dat gedrag kan natuurlijk niet", voegde de premier daar aan toe.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

3 minuten geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

1 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

1 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

2 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

7 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

7 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

11 uur geleden