
Rutte vindt bedreiging OMT-leden 'totaal onacceptabel'
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Mark Rutte is "enorm geschrokken" van berichten dat leden van het Outbreak Management Team (OMT), dat het kabinet adviseert over de aanpak van het coronavirus, worden bedreigd. Hij noemt het "totaal onacceptabel" dat dit gebeurt.
"Deze mensen doen goed en belangrijk werk, en doen dat naar eer een geweten", zegt Rutte tijdens zijn wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad. Mensen kunnen het oneens zijn met hun adviezen, en "discussiëren op inhoud is prima", maar intimidaties en bedreigingen kunnen echt niet, aldus de premier.
Rutte moet er niet aan denken dat OMT-leden zich door bedreigingen zouden laten weerhouden nog langer hun verhaal te doen in de media. "Dit zijn mensen die stuk voor stuk het beste in hun vak zijn, die totaal gewetensvol hun werk doen." Dat ze door "idioten" zich geremd zouden voelen "om te zeggen wat ze vinden, dat is echt verschrikkelijk".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De gewapende man die in februari het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, wilde door de marechaussee worden doorgeschoten. Dat zei zijn advocaat woensdag tijdens een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag.
7 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Provinciale Staten van Gelderland hebben ingestemd met een belangrijke vervolgstap voor de komst van de RegioExpres, een sneltreinverbinding tussen Arnhem en Doetinchem. De trein kan volgens de provincie op zijn vroegst in 2028 gaan rijden en verkort de reistijd met ongeveer een kwartier. De geraamde kosten zijn 150 miljoen euro, waarvan Gelderland de ene helft betaalt en het Rijk de andere.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De maximumsnelheid op de A2 in Noord-Brabant, 130 kilometer per uur in de avonduren, hoeft in elk geval de komende jaren niet omlaag. De Raad van State heeft eisen daarover definitief afgewezen, in een slepende procedure die Milieudefensie al in 2019 was begonnen.
39 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Veel Nederlandse radiostations en fans draaien woensdagochtend rond 10.00 uur het nummer Lichtje Branden van Suzan & Freek. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP. Het initiatief volgt op een oproep die fans hebben gedeeld met de redacties van een aantal ochtendprogramma's. Met het draaien van het lied willen de fans en de zenders het duo steunen. De twee maakten dinsdag bekend dat Freek ongeneeslijk ziek is.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De advocaten van Marengo-hoofdverdachte Saïd R. vinden dat een van de rechters die het hoger beroep behandelt in de omvangrijke liquidatiezaak, zich moet terugtrekken. Deze rechter heeft in 2018 een bepalende strafzaak van kroongetuige Nabil B. behandeld en daarmee is "de schijn van partijdigheid mogelijk gewekt". Dat zeggen advocaten Robert van 't Land en Mark Dunsbergen. Het gerechtshof Amsterdam laat desgevraagd weten dat de raadsheer geen aanleiding ziet om zich te verschonen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een op de twee jongeren tussen de 12 en 25 jaar krijgt online te maken met seksueel misbruik of seksuele intimidatie. Dat meldt stichting Fonds Slachtofferhulp op basis van onderzoek van Ipsos I&O.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (basisonderwijs) trekt 15 miljoen euro uit voor een driejarige proef om leraren te belonen als ze meer uren werken. Leraren stimuleren om een dag meer te gaan werken, is een van de oplossingen voor het lerarentekort in het basisonderwijs. De proef begint in 2026.
6 uur geleden