Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte 'verheugd' over klimaatakkoord

Rutte 'verheugd' over klimaatakkoord

BRUSSEL (ANP) - Premier Mark Rutte is "verheugd" dat het de EU-leiders op hun top in Brussel is gelukt overeenstemming te bereiken over het verder terugdringen van de CO2-uitstoot in 2030. "Het was een lastige discussie als je kijkt naar de verschillende uitgangspunten van de lidstaten", zei hij na een lange nacht onderhandelen. "Ik ben erg blij met het resultaat."

De EU gaat de komende tien jaar ten minste 55 procent in plaats van de eerder afgesproken 40 procent minder broeikasgassen produceren ten opzichte van 1990. Medio volgend jaar komt de Europese Commissie met voorstellen over hoe dat concreet moet worden ingevuld, aldus Rutte. "Dat betekent dat ook de lidstaten weer iets moeten doen." Op de voorjaarstop van 2021 zullen de leiders volgens de premier praten over de toekomst van de klimaatreductie.

Vorig jaar spraken ze al een doelstelling van klimaatneutraliteit in 2050 af. Om dat te bereiken moet er een fors tandje bij gezet worden.

De internationale organisaties Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds zijn minder positief over de deal. Ze menen dat er sprake is van een rekentruc omdat het akkoord spreekt van een "netto"-vermindering van CO2-uitstoot. Het gaat daardoor niet om 55 procent reductie maar circa 50,5 procent, stellen ze. Zo telt de CO2-opname van bomen mee terwijl de focus zou moeten liggen op het verminderen van broeikasgassen in vervuilende sectoren als energie, vervoer en bio-industrie. Bovendien is een percentage van 65 in 2030 nodig om de opwarming van de aarde in toom te houden.

Oxfam zegt dat grote, rijke vervuilers moeten worden aangepakt en dringt aan op het stoppen van fossiele brandstoffen subsidiëren, het invoeren van een luchtvaartbelasting op kerosine en het verbieden van SUV's.

Meer uit Binnenland

Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

4 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

7 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

7 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

8 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

9 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

9 uur geleden
CPNB: stemmen op NS Publieksprijs kan niet door PHP-probleem

UTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.

10 uur geleden