Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: toelaten van bijeenkomsten met 1,5 meter nu onverstandig

Rutte: toelaten van bijeenkomsten met 1,5 meter nu onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Het is nu niet aan de orde om theaters, sportclubs of andere evenementen weer open te stellen, ook als ze zouden kunnen voldoen aan de 1,5 metermaatregel door minder mensen toe te laten. "Dat is onverstandig. Het virus valt ons ongelooflijk vals in de rug aan", zei premier Mark Rutte in de Tweede Kamer na vragen of hij bereid is te kijken naar het deels toelaten van bijeenkomsten binnen de huidige coronamaatregelen.

Het probleem is dat er dan weer meer mensen op straat komen, terwijl we nog steeds zoveel mogelijk thuis moeten blijven. "Het is een harde boodschap, maar in die fase zitten we", zei Rutte. "We moeten praktisch blijven. Ook als we op de tennisclub ver uit elkaar kunnen blijven, dan moeten we over straat of in de bus. Met alle risico dat we tegen elkaar opbotsen", zei Rutte.

"Ik hoop ook dat we snel weer kunnen tennissen, knuffelen en voetballen." Aan hem zelf ligt het niet, "het ligt aan het virus". Volgens de premier gaat het niet om een keuze tussen gezondheid en economie, maar zijn dat twee kanten van dezelfde medaille. Daarin moet een balans zijn en als dat verkeerd gaat, dan loopt zowel de gezondheid als de economie nog meer schade op.

Hoewel het aantal coronapatiënten op de ic iets afneemt, is het aantal van ongeveer 1200 nog steeds veel hoger dan normaal, benadrukte Rutte. Daardoor is er weinig ruimte om andere patiënten te behandelen met planbare operaties en te lang uitstel is volgens hem ook slecht voor de gezondheid.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

26 minuten geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

1 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

2 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

3 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

3 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

4 uur geleden