Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: te vroeg om naar Rusland te wijzen na drones Kopenhagen

Rutte: te vroeg om naar Rusland te wijzen na drones Kopenhagen

BRUSSEL (ANP) - Het is nog te vroeg om Rusland verantwoordelijk te houden voor de drones die het vliegverkeer boven Denemarken hebben verstoord, zegt NAVO-chef Mark Rutte. "Denemarken gaat nog na wat er precies is gebeurd en wat er achter zat", memoreert hij na overleg met de NAVO-landen.

De "grote moeilijkheden" waarin "drie grote drones" het Deense vliegverkeer maandagavond brachten, zijn een "ernstig incident", zei Rutte. De Europese Commissie ziet al aanwijzingen om Rusland te verdenken, al wil zij het land nog niet officieel beschuldigen. De secretaris-generaal van de NAVO wil zover nog niet gaan.

Over de twee Europese toppen die in Kopenhagen op stapel staan, maakt Rutte zich geen grote zorgen. Uit het neerhalen van Russische drones boven Polen en het wegleiden van Russische gevechtsvliegtuigen boven Estland meent hij te kunnen opmaken dat de verdediging is toegerust. "Het systeem werkt."

Rutte heeft gebeld met de Deense premier, zei hij. "Natuurlijk zullen we helpen waar we kunnen."

Meer uit Buitenland

Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

1 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

3 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

3 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

4 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

4 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

5 uur geleden