Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte sust gevaar handelsoorlog en beklag Trump over handel EU

Rutte sust gevaar handelsoorlog en beklag Trump over handel EU

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte spreekt sussende woorden over het beklag van de nieuwe president Donald Trump over oneerlijke handel tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Zo vaart de Amerikaanse defensie-industrie juist wel bij de handel met Europa, memoreerde hij maandag. Rutte vreest in ieder geval niet voor schade aan de NAVO, waarin de VS en Europa in geval van oorlog op elkaar rekenen.

Trump dreigt niet alleen Mexico, Canada en China maar ook de EU met torenhoge importheffingen, omdat de unie meer aan de VS zou verkopen dan terugkopen. Maar er zijn ook andere cijfers, haalde Rutte maandag aan. Ook de Europese Commissie wijst bij het wapengekletter over een mogelijke handelsoorlog met de Amerikanen steevast op aspecten van de handelsrelatie waar juist de VS bovenliggende partij zijn.

De NAVO kan hoe dan ook wel een handelsruzie aan, verzekerde de Nederlandse secretaris-generaal van de militaire alliantie. "Er zijn altijd kwesties tussen bondgenoten; het is nooit een voortdurend rustige en vrolijke gang van zaken. Maar ik ben er absoluut zeker van dat het niet ten koste gaat van onze gezamenlijke vastberadenheid om onze afschrikking sterk te houden."

Meer uit Binnenland

Onderzoeker: gevaar natuurbranden nog niet geweken

WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."

16 minuten geleden
Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

1 uur geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

10 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

14 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

16 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

17 uur geleden