Rutte sust gevaar handelsoorlog en beklag Trump over handel EU
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte spreekt sussende woorden over het beklag van de nieuwe president Donald Trump over oneerlijke handel tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Zo vaart de Amerikaanse defensie-industrie juist wel bij de handel met Europa, memoreerde hij maandag. Rutte vreest in ieder geval niet voor schade aan de NAVO, waarin de VS en Europa in geval van oorlog op elkaar rekenen.
Trump dreigt niet alleen Mexico, Canada en China maar ook de EU met torenhoge importheffingen, omdat de unie meer aan de VS zou verkopen dan terugkopen. Maar er zijn ook andere cijfers, haalde Rutte maandag aan. Ook de Europese Commissie wijst bij het wapengekletter over een mogelijke handelsoorlog met de Amerikanen steevast op aspecten van de handelsrelatie waar juist de VS bovenliggende partij zijn.
De NAVO kan hoe dan ook wel een handelsruzie aan, verzekerde de Nederlandse secretaris-generaal van de militaire alliantie. "Er zijn altijd kwesties tussen bondgenoten; het is nooit een voortdurend rustige en vrolijke gang van zaken. Maar ik ben er absoluut zeker van dat het niet ten koste gaat van onze gezamenlijke vastberadenheid om onze afschrikking sterk te houden."
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
4 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
8 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
12 uur geleden