Rutte sust gevaar handelsoorlog en beklag Trump over handel EU
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte spreekt sussende woorden over het beklag van de nieuwe president Donald Trump over oneerlijke handel tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Zo vaart de Amerikaanse defensie-industrie juist wel bij de handel met Europa, memoreerde hij maandag. Rutte vreest in ieder geval niet voor schade aan de NAVO, waarin de VS en Europa in geval van oorlog op elkaar rekenen.
Trump dreigt niet alleen Mexico, Canada en China maar ook de EU met torenhoge importheffingen, omdat de unie meer aan de VS zou verkopen dan terugkopen. Maar er zijn ook andere cijfers, haalde Rutte maandag aan. Ook de Europese Commissie wijst bij het wapengekletter over een mogelijke handelsoorlog met de Amerikanen steevast op aspecten van de handelsrelatie waar juist de VS bovenliggende partij zijn.
De NAVO kan hoe dan ook wel een handelsruzie aan, verzekerde de Nederlandse secretaris-generaal van de militaire alliantie. "Er zijn altijd kwesties tussen bondgenoten; het is nooit een voortdurend rustige en vrolijke gang van zaken. Maar ik ben er absoluut zeker van dat het niet ten koste gaat van onze gezamenlijke vastberadenheid om onze afschrikking sterk te houden."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
54 minuten geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
10 uur geleden