Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: steun Pyongyang aan Russen bedreigt wereldwijde veiligheid

Rutte: steun Pyongyang aan Russen bedreigt wereldwijde veiligheid

DEN HAAG (ANP) - De militaire en economische samenwerking tussen een "roekeloos Rusland en een gesterkt Noord-Korea" zijn levensgevaarlijk voor de wereldwijde veiligheid. Dat schrijft NAVO-baas Mark Rutte in een opiniestuk voor de website Politico. Vorige maand stuurde Noord-Korea duizenden militairen naar Rusland om het leger te versterken dat tegen Oekraïne vecht. "Deze gevaarlijke uitbreiding van het conflict escaleert de oorlog en laat zien dat onze veiligheid niet regionaal is, maar mondiaal", aldus Rutte.

Omdat de Russische president Vladimir Poetin de politieke prijs van verdere mobilisering niet kan betalen, heeft hij ervoor gekozen om militairen uit Noord-Korea te halen, aldus Rutte. Maar die steun uit Pyongyang is niet gratis. Poetin steunt in ruil het regime van Kim Jong-un en geeft hem "militaire technologie die de dictator zal gebruiken om zijn buren te bedreigen". De Noord-Koreanen doen in Rusland "bovendien waardevolle oorlogservaring op" en krijgen inzicht in moderne oorlogsvoering.

In het stuk noemt Rutte ook de verantwoordelijkheid van China om zijn invloed op het regime van Kim te gebruiken om ervoor te zorgen dat de steun aan Rusland stopt. "Beijing kan niet doen alsof het vrede wil, terwijl het zijn ogen sluit voor de toenemende agressie." Verder wil Rutte dat de NAVO de banden aanhaalt met landen rond het Noord-Koreaanse schiereiland. Hij hoopt ook dat deze landen hun steun aan Oekraïne "nog verder opvoeren".

Meer uit Buitenland

Europese leiders in Kyiv voor herdenking Russische invasie 2022

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.

28 minuten geleden
Doden bij crash legerhelikopter in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.

46 minuten geleden
Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

1 uur geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

4 uur geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

5 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

6 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

6 uur geleden