Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte sprak met premier Malta over zorgen

Rutte sprak met premier Malta over zorgen

BRUSSEL (ANP) - Premier Mark Rutte heeft in de marge van de EU-top in Brussel "lang gesproken" met de Maltese premier Joseph Muscat. "Ik heb hem de zorgen van de Nederlandse regering en het parlement overgebracht", zei hij na afloop.

In een motie had de Tweede Kamer woensdag Rutte verzocht "de deplorabele staat van de rechtsstaat in Malta aan de orde te stellen". Ook vroeg het parlement "met gelijkgezinde landen een publieke verklaring uit te vaardigen". Daarin zou Malta moeten worden opgeroepen zich te houden aan de aanbevelingen van de Raad van Europa. Die vindt onder meer dat de premier te veel macht heeft vanwege zijn te ruime benoemingsbevoegdheden. Daardoor is er een ernstig risico voor de rechtsstaat.

"Die verklaring lukt niet", aldus Rutte en zou het werk van het Europees Parlement en de Raad van Europa ook juist kunnen doorkruisen. Beide instellingen hebben onderzoeksdelegaties naar de eilandstaat gestuurd.

Muscat ligt onder vuur vanwege de moord op de journaliste Daphne Caruana Galizia in 2017 en de mogelijk banden tussen de opdrachtgevers en regeringskringen. Hij heeft aangekondigd in januari op te stappen.

Meer uit Binnenland

Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

2 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

4 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

4 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

4 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

4 uur geleden
Paul Haenen stopt na 50 jaar met rol van Bert uit Sesamstraat

HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.

7 uur geleden
Alle 24 verdachten rellen Malieveld Den Haag vrijgelaten

DEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.

8 uur geleden