Rutte sprak Lagarde over negatieve rente
BRUSSEL (ANP) - Premier Mark Rutte heeft voor de Eurotop in Brussel gesproken met Christine Lagarde, de nieuwe voorzitter van de Europese Centrale Bank (ECB). Rutte zei dat hij met de Française de aandacht in Nederland voor de gevolgen van lage en negatieve rente voor de pensioenfondsen had doorgepraat. Verder ging hij niet in op het onderonsje.
De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot zei onlangs dat de situatie "bijzonder zorgwekkend" is voor de pensioenen bij een lage of negatieve rentestand. De ECB verlaagde half september de depositorente van -0,40 naar -0,50 procent. De basisrente bleef op 0 procent.
Volgens Knot is het te gemakkelijk om pensioenkortingen op het conto van de ECB te schuiven, die slechts voor een deel de hand heeft in de lage rente. Het Nederlandse pensioenstelsel moet zo worden ingericht dat het kan omgaan met een lage of negatieve rente, vindt Knot. Volgens hem is het geen tijdelijk fenomeen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
11 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
12 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
14 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
19 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
20 uur geleden