Rutte snapt oproep tot fatsoen van Kamervoorzitter Bergkamp
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte snapt dat voorzitter Vera Bergkamp de fatsoensregels in de Tweede Kamer scherper wil gaan handhaven. "Er is natuurlijk ook wel iets aan de gang de laatste tijd in die Tweede Kamer", aldus de minister-president tijdens zijn wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad.
Bergkamp wil dat Kamerleden elkaar in debatten niet meer "idioot" of "knettergek" noemen. Rutte kan zich daarin vinden. "Dat zijn termen die niet fraai zijn en die je in de Kamer niet moet gebruiken". Hij erkent daarbij dat hijzelf ook "geen heilige" is. "Ik zal ook wel eens dingen hebben gezegd van ik nu denk: oei, dat had wat chiquer gekund."
Inhoudelijk kan het debat volgens Rutte haast niet stevig genoeg worden gevoerd. "Ik denk dat het belangrijk is dat we in de Tweede Kamer in alle scherpte discussiëren, elkaar alle hoeken van de zaal laten zien als dat nodig is. "Maar dat kan ook prettig, op een manier dat je niet elkaar als persoon onderuit haalt."
Rutte benadrukt ook dat wat in de Kamer gezegd wordt, tot "maatschappelijke reacties" kan leiden. Hij wijst op de man die onlangs met een fakkel voor de deur stond bij vicepremier Sigrid Kaag en de noodzaak tot extra politiebewaking bij de woning van minister Hugo de Jonge. Hij kan zich voorstellen "dat sommige collega's dan zeggen: ik trek het even niet".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
5 uur geleden