Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte sluit vredesoverleg Oekraïne zonder Europa niet uit

Rutte sluit vredesoverleg Oekraïne zonder Europa niet uit

AMSTERDAM (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte houdt de mogelijkheid open dat Europa niet deelneemt aan toekomstige onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne. De Verenigde Staten zullen in zulk vredesoverleg met Rusland zeker wel een grote rol spelen, denkt hij.

De nieuwe Amerikaanse president Donald Trump heeft duidelijk gemaakt de oorlog zo snel mogelijk te willen beëindigen en ook Oekraïne stuurt inmiddels steeds openlijker aan op vredesonderhandelingen. Maar Rutte hamerde er zondag in het politieke praatprogramma Buitenhof op dat nog onduidelijk is hoe die eruit zullen zien. Hij wil daarover ook niet speculeren, omdat dat Rusland in de kaart zou spelen.

In Europese hoofdsteden groeit de zorg dat Trump buiten Oekraïne en Europa om een deal sluit met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. De Nederlandse secretaris-generaal van de NAVO liet desgevraagd de mogelijkheid open dat de Europese Unie en/of Europese bondgenoten van Oekraïne niet aan de onderhandelingstafel aanschuiven.

"Het is helemaal de vraag hoe die onderhandelingen vormgegeven gaan worden", zei Rutte. "Je mag aannemen dat Amerika daar een grote rol in zal krijgen."

Meer uit Binnenland

Vermist meisje uit Utrecht weer terecht

UTRECHT (ANP) - Het meisje van bijna 1 dat sinds dinsdag uit Utrecht vermist was, is terecht. Dat meldt de politie. De moeder van het kind heeft zich zaterdagavond samen met haar dochter bij de politie gemeld.

9 uur geleden
Drukte op Europese wegen neemt af

DEN HAAG (ANP) - De ANWB meldt dat de files in Europa op deze zwarte zaterdag "overal korter worden". De files staan er volgens een woordvoerster van de ANWB Verkeersinformatie nog wel, "maar de vertraging neemt geleidelijk af". Ook schuift de drukte op richting het zuiden.

15 uur geleden
Aanhoudingen in Amsterdam bij protest tijdens Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Vlak bij de Prins Hendrikkade in Amsterdam zijn vijf mensen aangehouden die actievoerden tegen de boot van Booking.com. Deze boot vaart mee in de Canal Parade.

17 uur geleden
Pro-Palestijnse actievoerders op het spoor bij Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - In de buurt van Den Haag Centraal hebben actievoerders het treinverkeer verstoord door op het spoor te lopen. De actie duurde nog geen half uur, omdat de politie de ongeveer vijftien activisten snel naar de zijkant van de rails bracht, zag een ANP-verslaggever.

17 uur geleden
Zwarte zaterdag is over hoogtepunt van verkeersdrukte heen

DEN HAAG (ANP) - De grote verkeersdrukte op deze zwarte zaterdag lijkt over het hoogtepunt heen, meldt de ANWB.

18 uur geleden
Regen maakt plaats voor zon bij begin Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - De regen is net op tijd weggetrokken voor een zonnige start van de Canal Parade in Amsterdam. De eerste boten zijn zaterdag om 12.00 uur begonnen aan de feestelijke vaartocht door de grachten, die gepaard gaat met veel dans en muziek. De route begint op het Oosterdok en gaat via de Nieuwe Herengracht, Amstel en Prinsengracht naar het eindpunt op het Westerdok.

19 uur geleden
Aansluiten in files op Europese wegen naar vakantiebestemmingen

DEN HAAG (ANP) - Het is zwarte zaterdag op de Europese wegen richting vakantiebestemmingen en dat betekent ook voor Nederlandse vakantiegangers aansluiten in de files, meldt de ANWB.

20 uur geleden